Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 18.07.2018

Kazığın suyu çıktı

75 liraya ’da satılan lahmacun ile ayrana ’den rakip çıktı! Fiyatlarıyla ceplerin de yandığı Çeşme’deki mekanlarda bu yaz kokoreç ile turşu suyu trendi var. Bu iki eşsiz ikilinin Çeşme fiyatı ise 66 lira!

Kazığın suyu çıktı
Bodrum plajlarında son yıllarda moda olan lahmacun ve ayran modasına Çeşme'den farklı bir alternatif geldi. Başta 'nin en gözde mekanlarından Fly-Inn olmak üzere birçok popüler beach'in menüsüne kokoreç girdi. Ancak yerin adı Çeşme gibi kazıklarıyla ünlü bir yer olunca kokorecin fiyatı da kuşkusuz cep yakan cinsten oldu.Çeşme'deki mekanlarda kokoreç 50 liradan servis edilirken yanında içeceğiniz turşu suyunun bardağı ise yine oldukça acılı... Çeşme'deki Veranda ve Esnaf gibi mekanlarda kokorecin yanında içeceğiniz turşu suyuna tam 16 lira veriyorsunuz. Bakalım bu yaz sezonunun kazananı, Bodrum'da satış rekorları kıran 75 liralık lahmacun ile ayranı mı yoksa Çeşme'nin toplam 66 liralık kokoreç ile turşu suyu mu olacak?
SOSYETİK KOKOREÇ
Çeşme'deki bazı beach'lerde servis edilen kokoreç, alışılmışın dışında. Kokoreç, Meksika yemeği olan Nachos usülüyle müşteriye sunuluyor.
Çeşme'de kokoreç servis edilen beach'lerin müdavimleri arasında Serdar Ortaç ile eşi Chloe Loughnan da var...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.