Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 20.03.2017

Rock and Roll yetim kaldı

Rock and Roll yetim kaldı
Amerikalı müzisyen Chuck Berry, 90 yaşında yaşamını yitirdi. Missouri polisi 'Rock and Roll müziğin babası' olarak ünlenen Berry'nin evinde ölü bulunduğunu açıkladı. Ünlü yıldızın ölüm nedenine ilişkin bilgi verilmedi. 18 Ekim 1926 yılında California'da doğan usta gitarist ve Rock'n Roll yıldızı Berry, 'Roll Over Beethoven' 'You Can't Catch Me', 'Scholl Day', 'Sweet Little Sixteen', 'Back'ın The USA' gibi dünya çapında ünlenen şarkılara imza attı. Berry'nin parçaları o günlerin yeni grupları olan Rolling Stones ve Beatles tarafından da yorumlandı. , 1985 yılında Grammy tarafından 'Yaşam Boyu Başarı' ödülüne layık görüldü.

kalan karakter 1000

Alp Alp

Türkiyede müzik konusunda atılım yapmak lazım sanatın güçlü olduğu toplumlarda yaratıcılık geliştiği gibi müzik insanları karamsarlıktanda uzaklaştırır.İnsanlar ve toplum daha mutlu olur.Amerika gerçekten müzisyen ve sanatçıyı destekleme konusunda ileri ve şanslı bir ülke.Chuck BERRY büyük bir müzisyendi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.03.2017 17:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.