Bugünkü
Takvim

Sözün bittiği yer!

'ın '40 Yılda Bir Gibisin' adlı şarkısının kendi kitabının adından esinlendiğini söyleyen , popçuya dava açtı. İkili mahkemede hesaplaşacak

  • Saklambaç
  • 25.11.2015
ABONE OL
Sözün bittiği yer!
Yazar Şair Cezmi Ersöz ile popçu Murat Dalkılıç, mahkemelik oldu. 'ın son albümünde yer alan '40 Yılda Bir Gibisin' isimli şarkısının Cezmi Ersöz'ün 1997 yılında yayınlanan kitabıyla aynı ismi taşıması üzerine ünlü yazar, telif hakkı almak için mahkemeye başvurdu.

SÖZLER DE ALINTI
Şarkının içindeki sözlerin de kitaptan alıntı yapıldığını iddia eden Ersöz, "Dalkılıç'ın avukatı başta bu durumu düzelteceklerini ve kamuoyuyla paylaşacaklarını dile getirmişti. Konu ile ilgili bizden süre istemişlerdi. Ancak aradan çok uzun bir zaman geçmesine rağmen gereğini yapmamışlardır" dedi. Dalkılıç'ın telif yasalarına uymadığını ve kendisinden izin almadığını belirten Cezmi Ersöz, hakkını mahkemede arayacağını söyledi. Sevilen popçu ise konu hakkında sessizliğini korumaya devam ediyor.
Murat Dalkılıç'ın kendi kitabından esinlendiğini iddia eden , mahkemeye başvurarak sevilen popçuya dava açtı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.