Bugünkü
Takvim

Romatizmaya elveda

Aydın'ın şifalı suları, sağlık dağıtıyor. Kentteki kaplıcalarda başta romatizma olmak üzere, şeker, mide ve böbrek problemlerine çare bulunuyor

  • Saklambaç
  • 17.01.2011
ABONE OL
Romatizmaya elveda
Ege'nin güzel illerinden biri olan Aydın'ın, kaplıcalar konusunda da oldukça şanslı...
4 mevsim tedavinin uygulandığı Aydın kaplıcalarını, her yıl on binlerce kişi ziyaret ediyor. Romatizma, nevraljiler, şeker, mide, bağırsak, karaciğer ve sinirle ilgili hastalıkların tedavisi konusunda Aydın kaplıcaları bulunmaz bir fırsat. Şifa gücüne sahip yeraltı su kaynağı ve birer sağlık merkezi olan Aydın kaplıcaları, yüzyıllardır sağlık dağıtmakta.
Uzmanlar, "Kaplıcada sabun ve benzeri temizleyici kullanmayın. Bu maddeler tedavinin etkisini azaltır.
Sıcak havuza yavaş yavaş girmeli, su içinde olabildiğince hareketsiz kalınmalı"
uyarısında bulundu.
Kuşadası Davutlar Kaplıcası: Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Davutlar Beldesi şehir merkezinde bulunmaktadır. Aydın İl Merkezine 70 km.
Kızıldere Kaplıcası: Aydın Denizli sınırında bulunuyor.
Ortakçı Kaplıcası: Kuyucak'ın 22 km. doğusundaki Ortakçı'da bulunuyor.
Germencik Kaplıcası: Germencik'e 10 km. uzaklıktadır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.