Bugünkü
Takvim

Seda'ya RTÜK ayarı

RTÜK, Seda Sayan'ın 'Yalnız değilsiniz' adlı programına katılıp halkın duygularını sömüren oyuncu konuk için harekete geçti. Üst Kurul, bu sahtekarlığa 1milyon TLceza kesmeye hazırlanıyor

  • Saklambaç
  • 26.10.2009
ABONE OL
Sahtekarlığa rtük el koydu
Takvim'in, Seda Sayan'ın 'Yalnız değilsiniz" adlı programına katılan konuğun bir oyuncu olduğunu ortaya çıkartmasının ardından, RTÜK sahtekarlığın faturasını kesmek üzere kolları sıvadı. Söz konusu skandal 13 Ekim'de yaşanmıştı. Şarkıcı Sayan'ın ,"Kayıp sevdiklerinizi bulalım, gizli kalmış cinayetleri çözelim" sloganıyla sunduğu programa, "Hanife Ana" adlı bir kadın katılmış ve 8 yıldır oğlunu göremediğini gözyaşları içinde anlatmıştı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

İşte dürüst programcılık dersi
Takvim, bu kadının bir senaryoyu hayata geçirdiğini ve gerçek kimliğinin ise ajansa kayıtlı bir oyuncu olan Sevil Kalviç olduğunu kamuoyuyla paylaşmıştı. Bu rezaletin ardından devreye RTÜK girdi. "Turuncutime" ın haberine göre, Üst Kurul, programa 1 milyon TL ceza kesecek.

MAGAZİN TURU İÇİN TIKLAYINIZ

Esra Ceyhan da cezalık olmuştu

Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine seyirci kalmayan RTÜK'ün cezasından programcı ve sunucu Esra Ceyhan da nasibini almıştı. Ceyhan'ın sunduğu programa, RTÜK tarafından, Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ün danışmanı Şahane Müftüoğlu ile aşk yaşadığı iddiaları üzerine tam 500 bin TL'lik fatura kesilmişti.

Rezaleti biz duyurmuştuk
Seda Sayan'ın programındaki aldatmaca Takvim'in manşetlerine böyle yansımıştı. Skandalın patlak vermesinin ardından Sayan, "Konukları ayarlayan ekibi kovdum" diyerek savunma yapmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.