Bugünkü
Takvim

aşkı bitirir

, kadının olgunluk çağından yaşlılığa geçişi olarak adlandırılıyor. Kadınlarda doğurganlığın sona erdiği menopoz dönemi, aşk hayatını da olumsuz etkiliyor. Cinsel ilişkide çiftleri mutsuz ediyor.

Menopoz aşkı bitirir

Menopoz, kadının olgunluk çağından yaşlılığa geçişi olarak adlandırılıyor. Genellikle 45-55 yaşları arasında görülüyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Rukiye Gönüllü, "da; uyku bozukluğu, adet düzensizlikleri, kemik erimesi, vajinal kuruluk, cinsel ilişkide ağrı, kaşıntı veya yanma, sıcak basması, terleme, çarpıntı, kalp ve kan yağlarında değişiklikler görülür" diyor. Bu dönemde kalp krizi ve felç riskinin arttığını belirterek tansiyon ve kan şekeri kontrollerinin aksatılmamasını öneriyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.