Bugünkü
Takvim

Kadın ilgi ister | 'na sorulan sorular ( 2019)

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. cinsel sorunlarınıza en sağlıklı cevapları vermeye devam ediyor. İşte Nafiz Karagözoğlu'nun 2019 tarihli Takvim gazetesi yazısında okurlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...

Kadın ilgi ister
3 yıl önce evlendim. Geçenlerde arkadaşım 'Orgazm oluyor musun?' dedi. Eşiyle beraberken oluyormuş. Ne dediğini anlamadım. Kimseye de soramadım. Nedir bu?
Cinsel ilişki sırasında ilişkiye hazırlık, ilişkiye girme ve ilişki sonrası hal olarak haz duyma, hoşnut olma, keyif alma durumuna 'orgazm' denir. Her kadın, uygun şekilde ve yeterli süre kendi bedenini bir başkasının bedeniyle paylaşarak haz almayı yani orgazm olmayı öğrenebilir. Erkekler çok kısa sürede haz duyabilir. Kadınlar için orgazm olabilme süresi çok daha uzundur. Haz alma yani orgazm süresi sizin ilişkiye ruhsal ve fiziksel olarak ne kadar hazır olduğunuzla ilgilidir. Karşılıklı ilgi, bilgi, sabır göstermeniz gerekir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.