Bugünkü
Takvim

Nokta atışı!

Göz rahatsızlıkları hayatı olumsuz etkiliyor. Yumurta sarı noktaya, yeşil yapraklı sebzeler ise katarakta iyi geliyor. İşte Takvim Gazetesi’nin 8 Eylül 2019 tarihli sağlık sayfalarından derlediğimiz haberler…

Nokta atışı!
SARI NOKTAYA ET: Lutein ve zeaksantin özellikle yeşil yapraklı sebzelerde ve yumurta gibi besinlerde bulunan önemli maddelerden ikisidir. Birçok çalışmada lutein ve zeaksantinin sarı nokta hastalığı ve katarakt gibi kronik göz hastalıklarının riskini azalttığı gösterilmiştir. Ayrıca etteki bulunan çinko da bu hastalığı engeller.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.