Bugünkü
Takvim

u yanlış anlama! Sarımsak...

da doğru tedavi, yaşanacak olumsuzlukları engelliyor.

Hipertansiyonu yanlış anlama

KANIN damar duvarına yaptığı basınç olarak adlandırılan , kontrol altına alınmadığında beyin kanaması ve felç sorunlarına neden oluyor. Kardiyoloji Uzmanı , hipertansiyonda doğru bilinen yanlışlara değiniyor.

SARIMSAK İYİ GELMEZ
Genetik faktörler ve fazla tuz tüketimi bu hastalığın ortaya çıkmasına neden oluyor. Doğum kontrol hapları ve bazı ağrı kesici türleri gibi ilaçlar da kan basıncını yükseltebiliyor. Tansiyon tedavisinde doğru bilinen yanlışlara da değinen Uz. Dr. Polat, sarımsak ve limonun ilaç gibi kullanılmaması gerektiğini söylüyor. "Sarımsak ve limonun hipertansiyon tedavisinde yeri yoktur. Hasta, ilaçlarını düzenli kullanmalı. Sağlıklı beslenmelidir" uyarısında bulunuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.