Bugünkü
Takvim

Kilo kilo diyabet

Kilo kilo diyabet
Diyabet, yani toplumda bilinen adıyla şeker hastalığı modern çağın en sık görülen hastalıkları arasında yer alıyor. Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Volkan Kınaş, bu hastalığın tedavisinde geç kalınmaması gerektiğine dikkat çekiyor. Tedavi edilmeyen diyabetin ciddi sonuçlara neden olacağını belirtiyor. Özellikle fazla kilolu kişilerin diyabet riski taşıdığını belirten Opr. Dr. Kınaş, "Tip 2 diyabet hastalığının sebebi; genetik faktörler ve fazla kilodur. Tip-2 diyabet hafife alınmamalıdır. Uzman bir hekim kontrolünde tedavisine başlanmalıdır. Diyabet; cilt yaralarının geç iyileşmesi, fazlaca açlık hissi, idrar kaçırma, fazla su içme isteği, el ve ayaklarda karıncalanma gibi şikayetlere yol açar" bilgisini veriyor. Bu şikayetleri yaşayanların vakit kaybetmeden bir uzmana danışmasını öneren Dr. Kınaş, "Bu gibi durumlarda hekim öncelikle ilaç tedavisi uygulayacaktır. Yeterli olmaz ise insülin tedavisi uygulanmaktadır" diyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.