Bugünkü
Takvim

Hamburger diyabeti çeker

Hamburger diyabeti çeker
Toplumda şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, hayatı tehdit ediyor. Uzmanlar, bu hastalığın ortaya çıkmasında yanlış beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşamın etkili olduğunu söylüyor. Tip-1 diyabet, genelde çocuklarda görülüyor. Tip-2 diyabet ise yüzde 90 oranında yetişkinlerde ortaya çıkıyor. Bu hastalıktan korunmak için doğru beslenme alışkanlıklarını tercih etmek gerekiyor. Uzmanlar, hamburger ve pizza gibi Amerikan tipi fast foot besinlerin diyabet riskini artırdığının altını çiziyor. Beyaz un ve tuz tüketiminin azaltılmasını ve egzersiz yapmayı öneriyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.