Bugünkü
Takvim

Tiroide çare kızılcık-börülce

Doğru besinler, tiroidin çalışmasını düzenliyor. Vücuda güç veriyor. , “Sofranızdan börülce ve kızılcık eksik olmasın” diyor.

Tiroide çare kızılcık-börülce
Vücudun sağlıklı çalışmasında büyük rol üstlenen tiroit bezi, metabolizmanın çalışmasına, büyümeye ve nörolojik gelişmeye yardımcı oluyor. Sağlıksız bir tiroit ise böbrek, karaciğer ve kalp gibi yaşamsal organlara zarar veriyor. , tiroit sağlığını koruyan besinleri sıralıyor:

İyot: Tiroit fonksiyonlarının çalışmasını düzenler. Börülce, kızılcık ve ıspanakta bulunur.
Selenyum: Vücudun metabolizmasını düzenleyen bu mineral; kuru fasulye, mercimek ve kajuda bolca bulunur.
Çinko: Eksikliği, saç dökülmesine neden olur. Kabak çekirdeği çinko deposudur.
C vitamini: Bağışıklığı güçlendiren bu vitamin, tiroidin çalışmasını düzenler. Brokoli, greyfurt, portakal ve kivi, C vitamini deposudur.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.