Bugünkü
Takvim

Emzirirken hamilehamile kalmayın!

sonrası kadınların en büyük korkusu, beklenmedik yeni bir hamileliktir.

  • Sağlık
  • 07.03.2019 11:16
  •  - 
  • Son Güncelleme: 07.03.2019 11:16
ABONE OL
Emzirirken hamilehamile kalmayın!
'' inancıyla bazı lohusaların yeniden hamile kaldığına dikkat çeken Prof. Dr. , şöyle konuştu: " sonrası kadın, eğer bebeğini hiç emzirmezse doğumdan 4-6 hafta sonra âdetleri başlar, emziriyorsa bu süre 7 haftayla 4 ay arasında değişir. Emziren bir annede gebe kalma riski 7'nci haftadan itibaren başlayabilir; hatta bu dönemde loğusa henüz adet görmeye başlamadığından gebe kaldığının farkında bile olmayabilir. Bu nedenle ile birlikte korunmaya başlanmalıdır."

DOĞUM KONTROL HAPI ZARARLI
Şahmay,lohusalık döneminde ideal korunma yönteminin, hem lohusayı yeni bir gebelikten koruyan, hem de sütten geçerek bebeği etkilemeyen bir yöntem olması gerektiğini belirtti: "Östrojen içeren doğum kontrol hapları, emziren anneler için uygun değildir. Çünkü bu hormon, süt yoluyla bebeğe geçebilir. Bu dönemde, kadın korunmak istemiyorsa, eşi prezervatif kullanabilir."
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.