Bugünkü
Takvim
  • Polis Adliye
  • 23.08.2010

Kızlara Akın tuzak

'ta kendisini yönetmen diye tanıtan dolandırıcılar, genç kızlardan yüklü paralar alıyor

Kızlara Akın tuzak
Türk filmlerinin unutlamz repliklerinden 'Seni artiz yapacağım' kandırmacası teknolojiye ayak uydurdu! Dolandırıcılar 'ta kendilerini ünlü yönetmen ya da oyuncu Burak Özçivit diye tanıtıyor. Genç kızlara, "Görüntün çok gözül oyuncu olmak ister misin" diye soruyorlar. Eğer kızlar şüphelenip kamerayı açtırmak isterse sahte Fatih Akın, "Amerika'dayım. Yanımda var, görmek ister misin?" diye soruyor. İşte dolandırıcılık burada başlıyor. Kamera açılıyor ve genç kızlar Clooney'yi karşılarında görüyor. Bu görüntü karşısında şaşkınlık yaşayan kızlar, dolandırıcılara inanıyor. Kendilerinden istenilen paraları verilen hesap numalarına yatırarak, sahte adreslere yönlendiriliyorlar.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.