Bugünkü
Takvim
  • Otomobil
  • 25.07.2019 09:13
  • Son Güncelleme: 30.07.2019 12:46

2019 Temmuz ödemesi nereden ve nasıl yapılır?

ödeme işlemleri araç sahipleri tarafınca araştırılıyor. Araçlarına bu yıl ne kadar vergi ödeyeceklerini MTV hesaplama işlemi vesilesiyle öğrenecek olanlar Gelirler İdaresi Başkanlığı üzerinden meydana getirilen hesaplama işlemlerinin yanında bu sonuçlardan çıkacak ücret ödemesinin nasıl yapılacağını da araştırıyor.

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), aracın cinsi, motor silindir hacmi, yaşı, 2018'den önce trafiğe çıkışının olup omadığı ve vergisiz değeri baz alınarak hesaplanıyor. Araç sahipleri İnteraktif Vergi Dairesi'nin internet sitesi 'ivd.gib.gov.tr'den şifre girişi yapmadan MTV Ödeme alanına plaka ve TC Kimlik Numarasını yazarak MTV borçlarını görüntüleyebilir ve ödeyebilirler.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.