Bugünkü
Takvim

stop etti

Emisyon hilesiyle büyük bir skandala imza atan 'de sular durulmuyor. Tüm dünyada dava edilen şirket, ları durdurdu. Hileli yazılım içeren dizel lar Türkiye'den sonra AB'de de satılmayacak

ABONE OL
Volkswagen stop etti
Alman otomotiv devi Volkswagen'de, emisyon hilesinin ortaya çıkmasıyla yaşanan sarsıntı sürüyor. Bir yandan piyasadaki hileli larını geri çağırmaya hazırlanan, bir yandan da tüm dünyadan yağan davalarla boğuşan Volkswagen, ta da fren yaptı. Şirket, hileli yazılım içeren dizel araçların satışlarını, Türkiye'den sonra Avrupa Birliği'nde de (AB) durdurdu.

KUSUR DÜZELENE KADAR
Sivil toplum kuruluşlarından savcılara, tüketicilerden bakanlıklara kadar tüm dünyadan pek çok kesimin birbiri ardına dava açtığı ; egzoz gazı emisyon testlerinde hile yapan yazılım içeren dizel araçların AB'deki satışını durdurduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada, Euro 5 (EA 189) motora sahip bazı dizel araçların satışının durdurulduğu, bayilerde bulunan araçların ise telafi edici onarımdan sonra satışa sunulacağı belirtildi. Dünya çapında sattığı 11 milyon kadar aracın emisyon testlerinin yanıltıcı yazılım içerdiğini geçen ay açıklayan Volkswagen, Alman düzenleyici kuruluşunun talimatlarının ardından 15 Ekim'de, AB'de sattığı 8.5 milyon aracı geri çağıracağını duyurmuştu.

BİZDE DE DURDU
Volkswagen'in Türkiye distribütörü Doğuş Otomotiv, EA189 EU5 1.6 TDI motor tipindeki Jetta ve Caddy modellerin satışını salı günü itibariyle durdurmuştu.


kalan karakter 1000

koray koray

bu araçların Türkiye ye sokulmasını durdurun, 100 bin tl araç sattığı yetmedikleri gibi bir de insanları 6 ay bekleme kuyruğuna sokarak adeta alay eden bu vw grubunun tüm araçlarını ülkemize sokmayın

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 23.10.2015 13:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.