Bugünkü
Takvim

324 bin VW değişiyor

ABONE OL
324 bin VW değişiyor
Yaptığı emisyon oyunu ile gündemden düşmeyen Volkswagen (VW), hileli araçlarını geri çağırmak için düğmeye bastı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye'deki EA 189 dizel motora sahip 323 bin 977 araç için firma ile mutabakat sağladıklarını bildirerek, "Bu araçlar gönüllü olarak geri çağrılacak ve teknik güncellemeleri yapılacak" dedi. Işık, teknik güncellemenin Almanya ile eş zamanlı olarak Ocak'ta gerçekleştirileceğini bildirdi. VW, 28 AB ülkesinde, egzoz emisyon testi manipülasyonu yaptığı belirlenen 8.5 milyon aracı geri çağıracağını açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.