Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Sosyal Medya
  • 09.07.2014 Gazete
ABONE OL

Erkeklere püf noktalar

Elinin mürekkebiyle kadın işine soyunan, kısaca yalnız yaşayan erkeklere beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için yemek yapmayı öğreten birkaç bilgi: Yemekleri daima tencerenin içinden yiyin.
Böylelikle tabak kirletmemiş olursunuz. Asla sade pilav yapmayın. Domatesli pilav yaptığınızda, altını tuttursanız bile renginden anlaşılmaz...
Soğanlı bir yemek yapacaksanız asla soğana dokunmayın. Özellikle rendelediğinizde elleriniz çok kötü kokuyor. Bunun yerine soğana ekmek tahtasıyla beş altı kez vurmayı deneyin. Aynı işi görür. Patates kızartacaksanız, soyduğunuz patatesleri asla yıkamayın. Kızgın yağa attığınızda çok kötü patlıyorlar. Yemekler asla kendi başlarına hareket etmezler.
Şayet geçen ay yaptığınız tavuk kendi kendine kımıldamaya başladıysa kurtlanmış demektir.
Çok zor durumda kalmadıkça yememeniz tavsiyemizdir. Sebzeleri pişirdikçe vitamin değerleri düşer.
Mümkün olduğunca çiğ tüketin.
Karpuz tabağa koyulmaması gereken bir meyvedir. İkiye ayırıp ortasından kaşıkla yiyebilirsiniz. Tencere kapağı en mükemmel tabaktır. Buzdolabının sebzelik olarak adlandırılan kısmı, yemeyi düşünmediğiniz şeylerin saklanması için idealdir.
Bu bölüme konan şeyler nasıl olsa bir süre sonra unutulur.
Sebzeliğin kapağını sıkı kapatırsanız, çürüyen şeylerin kokusu dolaba daha az yayılır. Makarna paketini açmak için paketi ortasından sıkıca kavrayın ve altını tüm gücünüzle fayansa vurun.
Paketin üst tarafı yırtılacaktır.
Belki bu işlem sırasında makarna un ufak olabilir ama risk almaya değer. Özellikle misafirlerin yanında yapmanızı tavsiye ediyorum. Bu size maço bir hava verir.


Alkışlı Yorum

Adam eczaneye gelmiş:
-Sizde asetilsalisilik asit var mı? Eczacı adama dönmüş:
-Yani aspirin istiyorsunuz değil mi ?
-Evet evet, şu meredin adını bir türlü ezberleyemedim.

Temel

Temel binanın altıncı katından düşmüştü. Hemen etrafını bir kalabalık sardı. Yoldan geçen biri kalabalığı yardı ve yaralı Temel'e sordu: "Ne oldu?"
Temel zorlukla cevap verdi: "Vallahi bilmiyorum, ben de şimdi geldim."