Bugünkü
Takvim

Trajikomik ölümler

  • Sosyal Medya
  • 27.05.2012
ABONE OL
Trajikomik ölümler
Bu ölümler sadece Türklere özeldir...!
Çok farklı ve ilginç ölüm metotlarını keşfedin... Bir işçinin 600 tonluk pres makinesinin arasından emeklemek suretiyle geçerek ucundaki 2450 derece sıcaklıktaki fırından sigarasını yakmaya çalışması. Kurtarmaya gelen ambulansın suratınıza park etmesi. Tıraş olurken berberin "rahatlatır" diyerek, boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu boynun kırılması. Kafasında mermer kırdırmaya çalışan medyatik karatecilerin travma sonucu ölümü. Kurban bayramında kaçan koçların, boynuzları poponuza, başınıza sokması sonucu ölüm. Mideye kaçan sineği öldürmek için ağza sheltox sıkmak suretiyle ölüm. Katta olmayan asansöre binme teşebbüsü. Balkona 50 kişi çıkılması sonucu balkonun çökmesiyle oluşan toplu ölüm. Ormanda zehirli mantarları ailece yiyerek anaa ne güzel diyip akşama evde ölü bulunan Türk ailesi. Yatağındaki tahtakurusu veya bilumum haşaratı öldürmek için yatağı ilaçladıktan biraz sonra uykuya dalarak göçmek. Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısına kaçan taşı çıkartmak için ayağını silkelerken elektrik çarptığını sanan yardımsever bir Laz tarafından kafasına kürek, kalas vb vurularak ölmek. Denizcilik işletmesinin Gaziantep tankerinde gecen bir olay: Geminin üçüncü mühendisi kontrol için geminin buhar kazanına girer (kimseye haber vermemiştir). Daha sonra işgüzarın biri "niye bu kazan kapağı açık" der ve kapağı kapatır akabinde gemi sefere çıkar. Yolda mutlu mesut yürürken kafaya balkon düşmesi. İşkence sonucu intihara meyil gösterip ayakkabı bağcığı ile kendini asarak ölmek. Para çekmek amacıyla girilen bankamatik gişesinde elektrik çarpması sonucu ölüm. Trafik kazasından yaralı olarak kurtarılıp, hastaneye kaldırılırken ambulansın kaza yapması sonucu ölüm. Bir marangozhanede çalışan işçiler iş çıkışı üzerlerindeki talaşları kompresör ile temizlemektedirler. Bu arada arkadaşına yardımcı olan işçi A şaka olsun diye, B'nin yüzüne doğru hava tutar. Buna içerleyen B "öyle şaka olmaz böyle olur" diyerek hava tabancasını alır ve A'nın makatına sokar.
Bağırsakları patlayan A hastane yolunda ölür. Balkondan aşağı işerken çişin elektrik tellerine gelmesi ve elektrik çarpması sonucu ölüm. Nüfus sayımı nedeniyle bomboş olan otoyolda bir sayım görevlisinin bariyerlere girmesi sonucu ölümü. Aynı işyerinde biri gündüz bir gece vardiyasında olmak üzere çalışmakta olan baba oğuldan; biri mobilet motor ile işe gitmekte diğeri ise bir başka mobilet ile eve dönmekte iken, yol üzerindeki sert bir virajda karşılaşmaları ve birbirlerine selam vermek isterken çarpışıp beraberce ölmeleri. Kafalar güzel bir şekilde tem otoyolunda seyreden bir araçtaki beş kişinin; Süper FM'de çalmaya başlayan oynak bir şarkı sonrası aracı sağa çekmesi ve Tem'de göbek atmaya başlaması sonucu ölüm. Daha da ilginci bu 5 kişiden 3'ünün ölümü ve üçüne de ayrı ayrı araçların çarpmış olması. Kahvede arkadaşlarla okey oynarken üzerine inek düşmesi. Eskiden anlatılan bir lunapark vakası: Parkın 2 kafadar gece bekçisi, şu uçan sandalye midir nedir işte onu çalıştırıp bir güzel kurulmuşlar... Bekçilerin ikisi de bütün gece kusarak
hakkın rahmetine kavuşmuşlar.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.