Bugünkü
Takvim

6 bin ı ne zaman, başvuru şartları nedir?

Ülkemizde en çok tercih edilen ve talep gören mesleklerin başında gelen güvenlik koruculuğu, özellikle 2002 yılı içerisinde adayların en çok beklediği alım haberlerinin başında geliyor. 2019 yılında gönüllü olarak koruculuk görevinde bulunanlara kadro verilmişti. ında ise gönüllü koruculara kadro verilmesi gündemde.

  • Memurlar
  • 19.03.2020 09:44
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.03.2020 10:51
ABONE OL
6 bin korucu alımı ne zaman, başvuru şartları nedir?

2020 yılında 6 bin korucu alımı gündemdeki yerini almaya başladı. Korucu olurken bir taraftan uzman erbaş olabilmenin de yolu açılmış oluyor. Bu bağlamda korucu olmak önemli avantajlar sağlıyor. Korucular gerekli testlerden ve fiziki yeterlilik testinden geçtikten sonrasında uzman erbaşlığa geçiş yapabiliyorlar. Fakat çoğu zaman alımları geciken, gönüllü olarak koruculuk görevini icra eden ve haklarının iyileştirilmesini bekleyen korucuların sorunları gündemde çok az yer buluyor. Bu sorunlardan biri de hali hazırda gönüllü olarak koruculuk yapanların kadroya alınıp alınmayacağı olmakla birlikte 2020 yılı içerisinde beklenen 6 bin korucu alımının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği oldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.