Bugünkü
Takvim

Jandarma 2020 yılı en 4000 personel alımı başvuru şartları nedir? Jandarma astsubay subay başvurusu nasıl yapılır?

Jandarma'ya en adaylar arasından personel alımı yapılacak. Subay ve astsubay ile öğrenci alımında başvuru detayları haberimizin devamında. İşte detaylar ve jandarma alımı. İlk ilanda astsubay alımı yapacağını duyurdu. En az ön lisans mezunu adaylar arasından yapılan astsubay alımında sayı 3550 olarak açıklandı. 3 bin 550 astsubay alımı için başvurular 21 Şubat 2020 gününe kadar alınacak. Subay olarak görev almak isteyenlerin taşımaları gereken şartlardan biri de güvenlik soruşturmalarından temiz çıkmaları gerekliliğidir.

  • Memurlar
  • 20.02.2020 09:24
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.02.2020 09:24
ABONE OL
Jandarma'ya en az lise mezunu 4000 personel alımı yapılacak

2020 yılında Jandarma'ya en az lise mezunu 4000 personel alımı yapılacak. Bu bağlamda asker olmak isteyenler ilanları ve alım şartlarını yakından takip ediyorlar. Lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar arasından yapılan kolluk kuvveti personeli alımında başvurular devam ediyor. Başvurular sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Astsubay olmak için liseyi bitirebilir, üniversite sınavına girebilir ve astsubaylık için istenilen baraj puanını alırsanız Astsubaylık Meslek Yüksek Okuluna girerek 2 senenin sonunda astsubay olarak göreve başlayabilir.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.