Bugünkü
Takvim

bin 91 ebe alımı yapacak! Başvurular ne zaman, başvuru şartları nelerdir?

tarafından bin 91 ebe alımı yapılacağı açıklandı. Bir süredir Sağlık Bakanlığı personel alımı binlerce kişinin gündeminde bulunuyordu. Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin açıklama yaptı. Bu kapsamda şimdi binlerce kişi başvuruları hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, Sağlık Bakanlığı bin 91 ebe alımı başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar

  • Memurlar
  • 13.02.2020 16:22
  •  - 
  • Son Güncelleme: 13.02.2020 16:22
ABONE OL
Sağlık Bakanlığı bin 91 ebe alımı yapacak!

Sağlık Bakanlığı bin 91 ebe alımı yapacak. Ayrıca Sağlık Bakanlığı 3 bin 762'si hemşire, bin 91'i ebe ve 3 bin 476'sı sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında istihdam edilecek. Peki, Sağlık Bakanlığı bin 91 ebe alımı başvuruları ne zaman, başvuru şartları nelerdir?

SAĞLIK BAKANLIĞI BİN 91 EBE ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar, tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.