Bugünkü
Takvim

Jandarma 3 bin 550 muvazzaf/sözleşmeli astsubay alımı yapıyor! JGK başvuru şartları ve alım detayları

4 Şubat tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 3 bin 550 muvazzaf/sözleşmeli astsubay alımı başvuruları başladı. Jandarma bünyesinde muvazzaf/sözleşmeli alımı duyurusunun yapılmasıyla birlikte başvuru şartları, başvurunun nasıl ve nereden yapılacağı netlik kazandı. İlana başvuru yapmak isteyen adaylar JGK başvuru şartları nelerdir sorusuna yanıt arıyor. İşte yer alan bilgiler

  • Memurlar
  • 12.02.2020 16:02
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.02.2020 16:02
ABONE OL
Jandarma 3 bin 550 astsubay alımı yapıyor!

Geçtiğimiz ay Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 3 bin 550 muvazzaf/sözleşmeli astsubay alımı yapılacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda 4 Şubat tarihinde başlayan başvurular hakkındaki detaylar merak ediliyor. Komutanlık bünyesinde 2.427 erkek Jandarma, 342 Kadın, Personel olarak 126, İkmal olarak 72, Maliye 13, Uçak/Helikopter Teknisyeni 40, İstihkam 52, Bakım 120, Muharebe 120 ve Sağlık(Muvazzaf) 60 olmak üzere toplamda 3.550 astsubay alımı yapacak. İşte JGK başvuru şartları ve alım detayları

BAŞVURULAR NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

Başvurular sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

b. Adayların "Başvuru Kılavuzunun" tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması
gerekmektedir.

c. Başvurular; 04 Şubat 2020 günü başlayıp, 21 Şubat 2020 günü saat 16:00'da sona erecektir.

ç. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi'ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.