Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 17.01.2020 14:41
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.01.2020 14:41
ABONE OL

ne oldu? 2019 1. ve 2. dönem bekçilik yedek aday sonuçları açıklandı mı?

nda heyecanlı bekleyiş sürüyor. Geçtiğimiz gün mülakat sonuçlarının açıklanmasının ardından yedek olarak belirlenen adaylar araştırmalarını sürdürüyor. Polis Akademisi tarafından yedek adaylar ile ilgili açıklama geldi. Peki, bekçilik yedek aday sonuçları ne oldu? 2019 1. ve 2. dönem bekçilik yedek aday sonuçları açıklandı mı?

Bekçilik yedek aday sonuçları ne oldu?

Bekçilik yedek aday sonuçları ne oldu? Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi tarafından 2019 1. ve 2. dönem kapsamında gerçekleştirilen sözlü mülakatların sonuçları için araştırmalar devam ediyor. Bekçi olabilmek umuduyla sözlü mülakatlara katılan adaylardan sonuçlara göre yedek olarak belirlenenler, yedek sonuçlarını bekliyor. Peki, bekçilik yedek aday sonuçları ne oldu? 2019 1. ve 2. dönem bekçilik yedek aday sonuçları açıklandı mı? İşte konu ile ilgili detaylar...

BEKÇİLİK YEDEK ADAY SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Polis Akademisi'nden yapılan açıklamaya göre, yedek olarak belirlenen adaylara ilişkin sonuçlar Polis Akademisi'nin resmi internet adresi üzerinden açıklanacak, yedek olarak belirlenen adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacak.

Yedek olarak belirlenen adaylar planlama yapılması halinde planlandığı ildeki Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından sırası ile çağrılacak.

Bekçilik yedek aday sonuçları henüz açıklanmadı.

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

2019/1. ve 2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı sonuçları açıklandı.

BEKÇİLİK SÖZLÜ MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Asıl adayların atama için gerekli olan belgelerle birlikte (gerekli belgeler planlama yapılan İl Emniyet Müdürlüklerinden temin edilecektir) ilan tarihinden itibaren 15 (onbeş) iş günü içinde planlandığı İl Emniyet Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

2020 BEKÇİ MAAŞI NE KADAR?

Aralık enflasyon rakamlarının açıklandı. Devlet memurları, toplu sözleşme ve enflasyon farkı dolayısıyla maaşlarını yüzde 5,5 zamlı alacak.

Buna göre, 2020 yılıdnan itibaren bekçiler 4409 TL maaş alacaklar.

BEKÇİLİK SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?

Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir.

Adaylar;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavraması,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,
olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.