Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 17.10.2019 16:00
  • Son Güncelleme: 17.10.2019 16:00

Kültür ve Turizm sözleşmeli personel alımı yapıyor! Başvuru nasıl yapılır? İşte alım yapılacak iller

'nın sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. İlanla birlikte hangi kadrolara alım yapılacağı ve alım yapılacak iller netleşmiş oldu. İlana başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Kültür ve Turizm sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyor. İşte alım yapılacak iller...

Kültür ve Turizm sözleşmeli personel alımı yapılacak!

Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'nda istihdam edilmek üzere 120 sözleşmeli personel alımı yapılacak. İlanda başvuru süresi, genel şartlar, başvuruda istenen belgeler ve başvuru şekline dair tüm detaylar paylaşıldı. Peki, Kültür ve Turizm sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte ilana dair bilgiler...

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

b- Lisans düzeyinde 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. 2018 KPSSP3 puanı esas alınacaktır.

c- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmüne uygun olmak.

d- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.