Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 10.10.2019 09:08
  • Son Güncelleme: 10.10.2019 09:08

gençler için tercih süreci başladı! 2019 kamu kurum tercihleri nasıl yapılır?

gençlerin kamu kurumlarına yerleşebilmeleri için tercih süreci başladı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, devlet korumasında yetişen 2 bin 183 gencin kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih yapacağını açıklamıştı. Peki, devlet korumasında yetişen gençlerin kamu kurum tercihleri nasıl yapılır?

Devlet korumasında yetişen gençler için tercih süreci başladı!

Devlet korumasında yetişen gençlerin kamu kurumlarına yerleşebilmeleri için tercihler nasıl yapılır? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Devlet korumasında yetişen 2 bin 183 gencimiz 10 Ekim Perşembe itibarıyla kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih yapabilecek." dedi. Bu gelişmelerin ardından tercihlerin nereden yapılacağı merak edilmeye başlandı. Peki, devlet korumasında yetişen gençlerin kamu kurum tercihleri nasıl yapılır? İşte konu ile ilgili detaylar...

TERCİHLER NASIL YAPILIR?

Bakanlığa bağlı yurtlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 21 Ekim'de saat 23.59'a kadar devam edeceğini bildiren Selçuk, yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzunun 10 Ekim'de Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yayınlanacağını aktardı.

Detaylar için diğer sayfaları ziyaret ediniz...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.