Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Memurlar
 • 09.10.2019 13:24
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 09.10.2019 13:26
ABONE OL

sınav sonuçları 2019! Sertifika sorgulama!

.org.tr: 9 Ekim bugün açıklanacak. Adaylar SEGEM sınav sonuçlarını büyük bir heyecanla bekliyor. Sınavda, 100 üzerinden en az 60 alan her aday, sertifika almaya hak kazanacaktır. Sınav sonuçları SEGEM nin “Sınav Sonuçları” bölümünden açıklanacaktır. Sigortacılık Eğitim Merkezi, 3/6/2007 tarihli ve 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu'nun 31 inci maddesinde belirtilen faaliyetleri gerçekleştirmek üzere, Kanunun 24 üncü maddesinin 10 uncu fıkrasına göre Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği bünyesinde tüzel kişiliği haiz olarak kurulan bir meslek kuruluşudur.

SEGEM sınav sonuçları 2019! Sertifika sorgulama!

segem.org.tr: SEGEM sınav sonuçları! SEGEM Teknik Personel Yeterlilik Sınavı sonuçları büyük bir heyecanla bekliyor. 28 Eylül'de gerçekleştirilen sınavdan 100 üzerinden en az 60 alan her aday, sertifika almaya hak kazanacak. Peki SEGEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Merak edilen detaylar haberimizde... SEGEM sınav sonuçları 9 Ekim Çarşamba günü açıklanacak. Yapılan açıklamada şöyle denildi: "T.C Kimlik Numaranızı yazıp Kod Gönder butonuna basınız. Mail adresinize gelen kodu girerek Sorgula butonuna basınız. Hotmail, Gmail, Yahoo gibi genel email adreslerine sahip adayların Önemsiz, SPAM gibi klasörleri de kontrol etmesini rica ederiz."

HABERİN DETAYLARI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

SEGEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

SEGEM sınav sonuçları 9 Ekim Çarşamba günü açıklanacak. Yapılan açıklamada şöyle denildi: "T.C Kimlik Numaranızı yazıp Kod Gönder butonuna basınız. Mail adresinize gelen kodu girerek Sorgula butonuna basınız. Hotmail, Gmail, Yahoo gibi genel email adreslerine sahip adayların Önemsiz, SPAM gibi klasörleri de kontrol etmesini rica ederiz."

SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ

Sınavda, 100 üzerinden en az 60 alan her aday, sertifika almaya hak kazanacaktır. Sınav sonuçları SEGEM internet sitesinin "Sınav Sonuçları" bölümünden açıklanacaktır.

Adaylar Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Sertifikasını, sınav sonucunun açıklandığı tarihten itibaren 180 gün boyunca "Sınav Sonuçlarım" bölümünden görüntüleyebilecek ve bu alandan yazdırabilecektir. Belirtilen süre sonunda, adaylar bu alandan sertifikalarını görüntüleyemeyeceğinden kişilerin sertifikalarını bilgisayarlarına indirmeleri ve kaydetmeleri önerilir. Ayrıca basılı sertifika gönderimi yapılmayacaktır. 180 gün sonra sertifikalarını görüntülemek ve yazdırmak isteyen adayların, SEGEM internet sitesi üzerinden üye girişi yaparak "Online Ödeme'' bölümünden, "Sertifika Ödemesi" olan 49 TL'yi yatırması ve online "Sertifika Ödemesi Dilekçesi"ni doldurması gerekmektedir. Bu amaçla yapılan EFT/Havale ödemeleri kabul edilmeyecektir.

Sınav sonucunun yeniden incelenmesini isteyen adayların, bu sonuçların açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde SEGEM'e başvurmaları gerekmektedir. Sınav sonucuna itiraz etmek isteyen adayların, SEGEM internet sitesinden üye girişi yaparak "Online Ödeme'' bölümünden, "İtiraz Ödemesi" olan 21 TL'yi yatırması ve online "İtiraz Ödemesi Dilekçesi'ni doldurması gerekmektedir. Bu amaçla yapılan EFT/Havale ödemeleri kabul edilmeyecektir. Sınav sonuçları konusundaki itirazlar, Sınav Komisyonu tarafından değerlendirilerek en geç 15 gün içinde sonuçlandırılacaktır.

   SEGEM NEDİR?

   Sigortacılık Eğitim Merkezi, 3/6/2007 tarihli ve 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu'nun 31 inci maddesinde belirtilen faaliyetleri gerçekleştirmek üzere, Kanunun 24 üncü maddesinin 10 uncu fıkrasına göre Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği bünyesinde tüzel kişiliği haiz olarak kurulan bir meslek kuruluşudur. Merkezin yapısı, kuruluş ve faaliyetleri, 1/6/2008 tarihli ve 26893 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sigortacılık Eğitim Merkezi Yönetmeliği ile düzenlenmiştir.