Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 25.09.2019 22:37
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.09.2019 01:44
ABONE OL

43 ilde personel alımı yapacak! Başvuru nasıl yapılır, şartları nelerdir?

İŞKUR aracılığıyla 'nda koruma ve güvenlik hizmetlerinde görevlendirmek üzere 43 ilde 140 personel alımı yapılacak. İlanın yayımlanmasıyla birlikte başvuruda bulunacak olanlar hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, Kültür ve Turizm Bakanlığı başvuru şartları nelerdir? İşte ilan hakkında detaylar...

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapacak! Başvuru nasıl yapılır, şartları nelerdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İŞKUR aracılığıyla yapılacak olan personel alımı için ilan yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla birlikte gözler alım yapılacak kadrolara ve başvuru şartlarına çevrildi. Sürekli işçi kadrolarına 43 ilde 140 personel alımı yapılacak. Peki, Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte alım yapılacak iller ve adaylarda aranan şartlar...

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

İŞKUR aracılığıyla yapılacak alımlar için başvurular 30 Eylül'de başlayacak.

Personel alımı yapılacak illeri görüntülemek için bir sonraki sayfaya geçiniz...

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK?

Koruma ve güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla Adana (5), Afyonkarahisar (2), Aksaray (2), Ankara (7), Antalya (10), Balıkesir (1), Batman (5), Bilecik (1), Bitlis (3), Burdur (2), Bursa (5), Çanakkale (3), Diyarbakır (1), Düzce (3), Edirne (3), Gaziantep (3), Hatay (2), Isparta (1), İstanbul (8), İzmir (3), Kahramanmaraş (3), Karaman (2), Kars (4), Kırıkkale (2), Kırşehir (3), Konya (6), Kütahya (4), Manisa (2), Mersin (6), Muğla (5), Muş (2), Nevşehir (1), Osmaniye (2), Rize (1), Sakarya (3), Samsun (1), Şanlıurfa (4), Tekirdağ (2), Trabzon (3), Tunceli (5), Uşak (3), Van (4) ve Zonguldak'ta (2) toplam 140 "sürekli işçi" alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru şartları incelemek için bir sonraki sayfaya geçiniz...

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adayların 18 yaşını tamamlamış ve son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşından gün almamış olması, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmaması gerekiyor.

Adaylardan 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun'un ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmaları ve herhangi bir yükseköğretim kurumundan lisans düzeyinde mezun olmaları isteniyor.