Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 16.09.2019 09:14
  • Son Güncelleme: 16.09.2019 09:14

? Adalet Bakanlığı bin 300 alımı nedir?

, yıl sonunda bin 300 ve adayı alımı yapılacağını bildirmişti. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, yazılı sınav ve mülakat ile bin adli yargı hakim ve savcı adayı, 100 idari yargı hakim adayı, 200 avukatlık mesleğinden hakim ve savcı adayı alınacak. İşte, Adalet Bakanlığı bin 300 hakim savcı alımı yapacak! Başvurular ne zaman? Adalet bakanlığına alımlar için adaylar başvurularına 31 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olup en geç 07 kasım 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir.

Adalet Bakanlığı bin 300 hakim savcı alımı yapacak!

Adalet Bakanlığı'ndan gelen açıklamaların arkasından gözler, başvuruların ve sınav tarihinin ne zaman olacağına dikildi. Toplamda bin 300 hakim ve savcı adayı alımının gerçekleşeceği imtihan ve başvuru tarihide açıklandı. İşte, hakkaniyet Bakanlığı bin 300 hakim savcı alımı meydana getirecek! Başvurular ne süre? Adalet Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda 3 farklı alandan 1300 hakim ve savcı adayı alımı yapılacağı duyuru edildi. Hakim ve savcı arasındaki en önemli fark savcı Türk milletini temsil eder. Hakim ise devleti. Aralarındaki fark son derece keskin olmasına rağmen hakim yada savcı olma yolu birlikte geçer. Peki Adalet Bakanlığı bin 300 hakim savcı alımı müracaat şartları nedir? Adalet Bakanlığı başvuruları ne zaman?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.