Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 10.09.2019 11:13
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 10.09.2019 11:13
ABONE OL

83. Dönem açıklandı mı? 2019 ÖGG sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

83. Dönem için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 83. Dönem sınavı 25 Ağustos'ta gerçekleştirilmişti. Sınava katılan adaylar, Özel Güvenlik Daire Başkanlığı'nın resmi internet adresine akın ediyor. Peki, açıklandı mı? 2019 ÖGG sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

Özel Güvenlik sınav sonuçları açıklandı mı?

83. Dönem Özel Güvenlik sınav sonuçları açıklandı mı? Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından 25 Ağustos'ta uygulanan 83. Dönem Özel Güvenlik Görevlisi sınavının sonuçları için geri sayım başladı. Son zamanların en çok ilgi gören meslekleri arasında yer alan Özel Güvenlik için alımlar devam ediyor. Peki, 83. Dönem Özel Güvenlik sınav sonuçları açıklandı mı? 2019 Özel Güvenlik sınav sonuçları sorgulama nasıl yapılır? İşte konu ile ilgili merak edilenler...

83. DÖNEM ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

25 Ağustos'ta gerçekleştirilen 83. Dönem Özel Güvenlik sınavının sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçların kısa sürede erişime açılması bekleniyor.

Sonuçlar açıklanır açıklanmaz haberimizin içeriğinde yer alacak.

ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Sınav sonuçları, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı'nın resmi internet adresi üzerinden açıklanacak. Sınava katılan adaylar, sonuçlarını sol sekmede yer alan "Sınav İşlemleri" altında "Sonuçlar" sekmesinden sorgulayabilecekler.

83. DÖNEM ÖZEL GÜVENLİK SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından 29 Ağustos'ta sınav soruları ve cevapları yayınlandı. Sınava katılan adaylar, soru ve cevapları Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi internet adresi üzerinden görüntüleyebilecekler. Aşağıdaki line tıklayarak katıldığınız sınavın soru ve cevaplarına bakabilirsiniz.

ÖZEL GÜVENLİK 83. TEMEL EĞİTİM VE 59. YENİLEME EĞİTİMİ SINAVI SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖGG SINAV DEĞERLENDİRME VE YAZILI SINAVA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Yazılı sınava itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınava itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan "Özel Güvenlik Personeli/Aday" uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirtikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini Özel Güvenlik Bilgi Sistemine yapacaktır.

Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Daire Başkanlığının www.ozelguvenlik.pol.tr web sitesinden Ar-Ge ve Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.

Yazılı sınav sonucuna itiraz ile ilgili olarak talimatın 8.1. 8.2. ve 8.3. maddelerinde belirtildiği şekilde yapılacaktır. Özel Güvenlik Daire Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile ozelguvegitim@egm.gov.tr adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır.

ÖGG'DEN KAÇ PUAN ALMAK GEREKİYOR?

Özel Güvenlik sınavından geçer not alabilmek için sınavın ve uygulama sınavının puanlarının aritmetik ortalamasının 60 olması gerekmektedir. Örnek verecek olursak;

Temel eğitim sorularından 60 soruyu doğru cevaplayan,

Silah bilgisi sorularından 15 soruyu doğru cevaplayan ve

Atıştan da 3 isabet yapsan

60 soru * 1 puan =60 puan

15 soru*2 puan =30 puan 3 isabet*10 puan =30 puan

Toplam =120 puan /2 = 60 puan alır ve sınavı geçer.