Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 29.08.2019 10:21
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.08.2019 10:21
ABONE OL

tarihi belli oldu! 2019 Orman Genel Müdürlüğü başvuru tarihi ne zaman?

yapacak. Geçtiğimiz aylarda duyurulan personel alımına büyük bir ilgi gösterilmişti. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvuruların ne zaman yapılacağını araştırıyordu. Müjdeli haber Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan geldi. Peki, Orman Genel Müdürlüğü 5 bin personel alımı başvuru tarihi ne zaman? Başvuru şartları neler?

Merakla bekleniyordu! Tarih belli oldu...

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nün (OGM) taşra birimlerinde istihdam edilmek üzere, bin 150 orman mühendisi, 2 bin 700 orman muhafaza memuru, şoför gibi pozisyonlarda görev yapmak üzere bin 146 sözleşmeli personel ile toplam 4 bin 996 personel alınacak. Peki, Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru tarihi ne zaman? OGM personel alımı şartları neler? İşte konu ile ilgili tüm detaylar...

OGM PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan kılavuzda yer alan bilgiye göre, adaylar başvurularını 24 Eylül - 7 Ekim 2019 tarihleri arasında alınacak. Adaylar başvurularını e-devlet şifreleriyle sisteme giriş yaparak gerçekleştirebilecekler.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELER?

1 - 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2- 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1'de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

3- Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların "Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile" sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLAR NELER?

1 - 2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

2- Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,

3- Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için;

- En az C sınıfı ehliyete sahip olmak,

4- Avukat pozisyonuna başvuranlar için;

- Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak,

- Baro kayıt belgesine sahip olmak,