Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 29.08.2019 12:40
  • Son Güncelleme: 29.08.2019 12:40

ÖABT sınav sonuçları! ais girişi! ÖSYM KPSS sonucu ile giriş paneli

ais girişi! ÖABT sınav sonuçları! ÖSYM KPSS sonucu ile giriş paneli. KPSS sonuçları 2019 açıklanıyor milyonlarca memur adayı için büyük gün geldi! ÖSYM tarafından 2019 Kamu Personel Seçme Sınavı lisans düzeyi sonuçları "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklandı. Sisteme giriş şifresini unutanlar e devlet şifresi ile de KPSS sonucunu sorgulayacak. 2019 KPSS 50, 55, 60, 65, 70,75,80 puanla memur alımı yapılmaktadır. Kurumları vereceği şartları doğrultusunda ÖSYM tercih kılavuzuna göre memur ataması yapılmaktadır. Fakat her dönemde memur alımı koşulları değişmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır

ÖSYM KPSS sonucu TC ile giriş paneli

KPSS sonuçları için gözler ÖSYM sorgulama sayfasında. Memur olabilmek için sınava giren binlerce aday bugün yolun sonuna geldi. Bu bağlamda 2019 KPSS sonuçları bugün adayların erişimine ÖSYM tarafından açılıyor. 2019 KPSS sınav sonuçlarının bugün saat 10.00-16.00 arasında ais.osym.gov.tr adresinden açıklanması bekleniyor. KPSS sınav sonuçları ÖSYM'nin internet sisteminden sorgulanabilecek. Adaylar, ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ya da ÖSYM sonuç sorgulama sayfasından KPSS sınav sonucunuzu görüntüleyebilecek. Bu arada ÖSYM'nin resmi sayfası http://osym.gov.tr/ sayfasından yayınlanacak olan tercih kılavuzunu inceledikten sonra Aday İşlemleri sayfasından KPSS tercihleri yapılabilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.