Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 30.08.2019 12:03
  • Son Güncelleme: 30.08.2019 12:03

Kaç puanla memur olunur? 2019 memur ataması taban tavan puanlar! 55, 65, 75 puan alan memur olabilir mi?

puan durumuna nazaran tercih meydana getirecek adaylar dikkatini 'ye çevirdi. 4 yıllık üniversite mezunu binlerce memur talibinın katılım sağladığı 2019 KPSS (lisans) imtihanının sonuçları açıklanmasıyla beraber, 55 puan, 60 puan, 65 puan, 70 puan, 75 puan ve 80 puan ile hangi kurumlara müracaat yapılacağı araştırılıyor. KPSS neticelarının açıklanmasıyla beraber tercih süreci başlamış olacak. Devlet memuru olarak atanmak için belli olacak ve kurumlar duyuru yayımlayacak. Genel Kültür - Genel kabiliyet, Eğitim Bilimleri ve alan sınavlarına girenler belirtilen şartlara nazaran başvuru yapabilecek.

KPSS 55, 65, 75 puan alan memur olabilir mi?

Kamu Personeli Seçme Sınavı açıklanmasıyla birlikte tercih süreci başlayacak. Uzun bir süredir sınava hazırlanan memur adayları KPSS'den 55, 60, 65, 70, 75, 80 ve daha üzeri puan almaları halinde hangi kuruma başvuru yapabilecek. 2019 puanların açıklanmasıyla birlikte kamu dairelerine alımlar başlayacak. Peki hangi kurumlar kaç KPSS puanı ile alım yapıyor? Devlet memuru olarak atanmak için taban puan... ÖSYM'nin resmi sayfası http://osym.gov.tr/ sayfasından yayınlanacak olan tercih kılavuzunu inceledikten sonra Aday İşlemleri sayfasından KPSS tercihleri yapılabilecek. Aday işlemleri sayfasına giriş yapabilmek için aday şifresine ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.