Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 19.08.2019 16:54
  • Son Güncelleme: 19.08.2019 22:17

TYP iş ilanı başvuruları nasıl yapılır? şartları neler?

Türkiye İş Kurumu () tarafından düzenli zaman aralıklarında kamuya ve özel şirketlere personel alımı yapılmaya devam ediyor. İş arayışı olan vatandaşlar yla ilgili detayları yakından takip ediyor. Peki, İŞKUR TYP iş ilanı başvuruları nasıl yapılır? şartları nelerdir? İşte merak edilen detaylar...

İŞKUR TYP iş ilanı başvuruları nasıl yapılır?

İş arayışı olan vatandaşlar tarafından İŞKUR TYP alımı başvurularına her dönem yoğun ilgi gösteriliyor. İlanlarla birlikte Türkiye genelinde tecrübeli, tecrübesiz personel alımı yapılıyor. Bu nedenle pek çok kişi İŞKUR TYP iş ilanı başvuruları nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyor. Peki, İŞKUR TYP başvuru şartları nelerdir?

TOPLUM YARARINA PROGRAM (TYP) NEDİR?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

TYP İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.