Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 16.08.2019 09:10
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.08.2019 09:10
ABONE OL

2019/4 tercihleri! İşte ve detayı

'nın 2019/4 ile 12 bin sözleşmeli personel alımı için 7 Ağustos 2019 tarihinde başlayan tercih süreci, saat 23.59 itibariyle sona erecek. Tercih ücretini yatırmayan adayların işlemleri geçersiz sayılacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sağlık Bakanlığı memur alımı işlemleri KPSS tercih kılavuzuna göre yapılacak olup den gelmiş olan duyuruya göre KPSS 2019/4 tercihleri ile alınacak. Sağlık Bakanlığı için mülakat yapılmayacak. Alımlar Ölçme, Seçme ve yerleştirme merkezi başkanlığı tarafından KPSS Puan sıralamasına göre yapıldığı için adaylara herhangi bir mülakat yapılmaksızın kadroya atanma şansı yakalayacaklardır.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nedir?

Sağlık Bakanlığı'nın KPSS 2019/4 ile 12 bin sözleşmeli personel alımı için 7 Ağustos 2019 tarihinde başlayan tercih süreci, 21 Ağustos saat 23.59 itibariyle sona erecek. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın resmi internet sayfasından geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruda, adayların tercih işlemlerini ais.osym.gov.tr adresinden ÖSYM şifreleriyle yapabileceğine dikkat çekilirken, tercih öncesi kılavuzun mutlaka okunması gerektiğine vurgu yapılmıştı. Sağlık Bakanlığı memur alımı işlemleri KPSS tercih kılavuzuna göre yapılacak olup ÖSYM den gelmiş olan duyuruya göre KPSS 2019/4 tercihleri ile alınacak. İşte kadrolar ve başvuru ücreti yatırıma detayı

BAŞVURULAR ÖSYM ÜZERİNDEN YAPILACAK!

Sağlık Bakanlığı memur alımı için başvuru süreci ÖSYM resmi internet adresi üzerinden yürüyecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sağlık Bakanlığı memur alımı işlemleri KPSS tercih kılavuzuna göre yapılacak olup ÖSYM den gelmiş olan duyuruya göre KPSS 2019/4 tercihleri ile alınacak.

KİMLER TERCİH YAPABİLİR?

KPSS 2019/4 Tercih işlemlerine sadece uygun olan adaylar başvuru yapabilecekler. Bu kapsamda 2018 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olan ve Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puana sahip olan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki niteliklere uygun olmak, Herhangi bi sosyal güvenlik kurumundan emekli veya 65 yaş aylığı almıyor olmak şartları aranacak.

MÜLAKAT YAPILMAYACAK!

Sağlık Bakanlığı 12 bin memur alımı için mülakat yapılmayacak. Alımlar Ölçme, Seçme ve yerleştirme merkezi başkanlığı tarafından KPSS Puan sıralamasına göre yapıldığı için adaylara herhangi bir mülakat yapılmaksızın kadroya atanma şansı yakalayacaklardır.

MEZUNİYETE GÖRE KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Lise Mezunu Kadrolar: 15 Çevre Sağlığı Teknisyeni, 12 Diş Protez Teknisyeni, 193 İlk Acil Yardım Teknisyeni, 32 Laborant Teknisyeni, 1835 Hemşire, 34 Anestezi Teknisyeni, 57 Röntgen Teknisyeni, 65 Tıbbi Sekreter Teknisyeni pozisyonlarında alım yapılacak.

Ön Lisans Mezunu Kadrolar: 20 Adli Tıp Teknikeri,109 Ağız Diş Sağlığı, 73 Ameliyat Sağlık teknikeri, 192 Anestezi Sağlık teknikeri, 68 Çevre Sağlığı Teknikeri, 95 Eczane Teknikeri, 23 Elektronöroloji Teknikeri,181 Laboratuvar teknikeri, 71 Odyometri Teknikeri, 74 Diş Protez Teknikeri, 85 Diyaliz Teknikeri, 66 Ortopoedi Teknikeri, 33 Patolojik Anatomi Teknikeri, 82 Evde Bakım Teknikeri, 70 Fizik Tedavi teknikeri, 807 İlk ve Acil Yardım Teknikeri, 12 İş ve Uğraşı Terapisti teknikeri, 25 Radyoterapi Teknikeri, 237 Röntgen teknikeri, 264 Tıbbi Sekreter teknikeri, 5 Yaşlı Bakım Teknikeri kadrolarında alım yapılacak.

Lisans Mezunu Kadrolar: 1000 Ebe, 400 Fizyoterapist, 5000 Hemşire, 21 İş ve Uğraşı Terapisti ( Ergoterapist ), 82 Odyolog, 30 Biyolog, 32 Çocuk Gelişimcisi, 18 Dil ve Konuşma Terapisti, 160 Diyetisyen, 40 Perfüzyonist, 170 Psikolog, 22 Sağlık Fizikçisi, 190 Sosyal çalışmacı alımı yapılacak.

TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLADI:

Adaylar tercihlerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi başkanlığı üzerinden gerçekleştirebilecekler. Az önce ÖSYM den gelmiş olan Son Dakika duyurusuna göre tercih işlemleri başladı ve adaylar tercihlerini 07 Ağustos 2019 tarihi ile 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM'ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

TIKLA TERCİH YAP

TERCİH ÜCRETİ DETAYLARI:

Yerleştirme ücreti 20,00 TL'dir. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklardır. Yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecektir. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecektir. Yerleştirme ücretini banka şubesinden yatıracak adaylar, bankaların çalışma saatlerini gözönünde bulundurmalıdır. Yurt dışındaki adaylar, tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

ANLAŞMALI BANKALAR:

Akbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)
Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)
Finansbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)
Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)
Türk Ekonomi Bankası'nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
ING Bank'ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)
Vakıf Katılım Bankası'nın tüm şubeleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)
Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM'den ücret yatırılmaz.)