Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 21.06.2019 11:15
  • Son Güncelleme: 26.06.2019 15:29

2019 29 bin alımı nedir?

29 bin personel alımı yapacak. Söz konusu a dair gelişmeler, hemşire, sağlık memuru, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi çeşitli branşlarda görev alan sağlık çalışanları tarafından sorgulanıyor.

Bakan'ın açıklamasına göre, bu yıl içinde pek çok branşta 29 binden fazla sağlık çalışanı kamuda istihdam edilecek. Başkan Erdoğan'ın atama bekleyen sağlık çalışanlarına verdiği istihdam müjdesinin ardından gözler, söz konusu alımlar için belirlenecek başvuru şartları ve ön başvuru tarihlerine çevrildi. Bu hususlarda henüz net bir bilgi yok, konuya dair gelişmeler oldukça makalemizde yer vereceğiz. Peki Sağlık Bakanlığı 29 bin kamu personeli alımı başvuru şartları nedir?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.