Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 14.05.2019 10:46
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.05.2019 10:46
ABONE OL

: 2019 Mayıs ayı maaş bordroları yayınlandı! Maliye Bakanlığı Hizmeti

giriş ile maaş görünrüleme nasıl yapılır? Kamu personeli olarak çalışan vatandaşların 2019 Mayıs ayı maaş bordroları e-Devlet Kapısı'nın e-Bordro hizmeti üzerinden yayınlandı. Vatandaşlar, her ay bu sayfa üzerinden maaş bordrolarını görüntüleyebiliyorlar. Peki, Mayıs ayı maaş bordo sorgulama nasıl yapılır? İşte e-Bordro giriş ekranı ile 2019 Mayıs ayı maaş sorgulama...

2019 Mayıs maaş bordroları yayınlandı

e-Devlet Kapısı üzerinden e-Bordro sayfası ile maaş sorgulama hizmeti verilmektedir. Türkiye genelinde devlete bağlı kurumlarda çalışan vatandaşların Mayıs ayı maaş bordoları sistem üzerinden erişime açıldı. Kamuda personel olarak çalışan vatandaşlar e-Bordro ile Mayıs ayı maaşını sorgulayabilecek. Peki, e-Bordro giriş nasıl yapılır? 2019 Mayıs ayı maaş sorgulama nasıl yapılır? İşte konu ile ilgili tüm bilgiler...

E-BORDRO MAAŞ GÖRÜNTÜLEME NASIL YAPILIR?

Maaş bordrolarınızı görüntüleyebilmek için e-Devlet şifrenizim olması gerekiyor. Şifrenizi temin ettikten sonra öncelikle www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama linki üzerinden sisteme giriş yapın. Sisteme giriş yaptıktan sonra e-Bordro sorgulama sayfası üzerinden ilk adım olarak 'Yıl Seçiniz' butonunu kullanarak görüntülemek istediğiniz yılı seçin.

İkinci adım olarak ise 'Ay Seçiniz' butonu üzerinden görüntülemek istediğiniz bordro döneminin ayını seçiniz. Son olarakta 'Sorgula' butonunu kullanarak bordronuzu sorgulayabilirsiniz.

MAYIS AYI MAAŞ BORDOLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN

MALİYE BAKANLIĞI'NDAN E BORDRO UYARISI

Maliye Bakanlığının 02.07.2015 tarihli Genelgesi uyarınca Maaş Bordroları 01 Eylül 2015 tarihinden itibaren yalnızca e-devlet kapısından alınabilmektedir. (https://www.turkiye.gov.tr/) Söz konusu Genelge nedeniyle bu tarihten itibaren Mutemetliklerden maaş bordrosu verilememektedir.

Not: İş Bankasında interaktif hesabı bulunanlar e-devlet şifreleri olmadan da interaktif hesaplarına giriş yaptıktan sonra e-devlet linkine tıklayarak e-devlet kapısına geçiş yapabilirler.

BARKODLU BORDRO NASIL YAZDIRILIR?

PTT'den alacağınız e-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresindeki e-Bordro Sorgulama sayfasına giriş yapınız.
Giriş ekranından bordro almak istediğiniz ay ve yılı seçerek maaş bordronuzu görüntüleyiniz.
Bordronuzu görüntüledikten sonra, bordro ekranının sağ üstündeki [Bordro Görüntüle (Pdf)] tuşuna basınız
Yeni açılan ekrandaki [Barkodlu Belge Oluştur] tuşuna basınız.
Yeni açılan ekrandaki bilgilendirme metnini okuyup kabul ediniz.
Yeni açılan ekrandaki [Dosya İndir] butonuna basarak bordronuzu bilgisayarınıza indiriniz.
İndirdiğiniz barkodlu belgeyi yazdırınız.

KİMLER E-BORDRODAN YARARLANIR

E-Bordro sisteminden sadece 2006/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabilir.

KİMLER E-BORDRO HİZMETİNDEN YARARLANAMAZ?

4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamamaktadırlar.

e-bordro hizmetine dair Hazine ve Maliye Bakanlığı notu: Bu hizmet devlet memurlarının kendilerine ait bordroları listeleyip bordro detaylarını görüntüleyebildikleri bir hizmettir.

E-Bordro sisteminden sadece 2006/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabilir. 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamaz.