Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 21.03.2019 15:19
  • Son Güncelleme: 21.03.2019 15:20

sonuçları açıklandı! 2019 giriş ile görüntüleme işlemleri

sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuza göre sonuçların 21 Mart'ta açıklanacağı bildirilmişti. 24 Şubat'ta gerçekleştirilen 2019 1. dönem TUS sınavının sonuçları ile soru ve cevapları adayların erişimine açıldı. Peki, nasıl sorgulanır? İşte ile soru ve cevaplar...

TUS sonuçları açıklandı!

2019 sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 24 Şubat'ta yapılan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nın (TUS) sonuçları için bekleyiş sona erdi. Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde ve üniversitelerin tıp fakültelerinde tıpta uzmanlık eğitimi görmek isteyen adaylar sınav sonuçlarını merak ediyor. Peki, nasıl öğrenilir? nasıl görüntülenir? İşte ile soru ve cevaplar listesi...

TUS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TUS sonuçları, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden açıklandı. Adaylar, T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sonuçlarını öğrenebilecekler.

TUS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

TUS SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"24 Şubat 2019 tarihinde uygulanan 2019-TUS (1. Dönem) ve 2019- STS Tıp Doktorluğu (1. Dönem) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 21 Mart 2019 tarihinde saat 14.00'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

SORU VE CEVAPLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kâğıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir. "

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.