Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 14.01.2019 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.01.2019 10:19
ABONE OL

: 2019 Ocak ayı maaş bordroları yayınlandı! Maliye Bakanlığı Hizmeti

giriş işlemleri ile birlikte maaş bordroları sorgulanabiliyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın kamu personellerinin hizmetine sunduğu e-Bordro sistemi üzerinden 2019 Ocak ayı maaş bordroları yayınlandı. Her ayın 14'ünde yayınlanan maaş bordoları, memurlar tarafından araştırılıyor. İşte e-Bordro giriş ekranı ile 2019 Ocak maaş sorgulama işlemleri...

2019 Ocak ayı maaş bordroları yayınlandı!

E-Bordro ile maaş sorgulama işlemleri e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor. Kamu kurumlarında personel olarak çalışan vatandaşların beklediği bordrolar yayınlandı. Peki, Ocak maaş sorgulama nasıl yapılır? İşte e-Bordro giriş ile 2019 Ocak ayı maaş bordroları sorgulama işlemleri...

E-BORDRO GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

E-BORDO İLE 2019 OCAK AYI MAAŞI NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

Bu hizmetten faydalanabilmek için e-Devlet şifrenizin olması gerekiyor. E-Devlet şifresi olmayanların PTT üzerinden şifrelerini almaları gerekiyor. E-Devlet'in www.turkiye.gov.tr/ internet adresi üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra E-Bordro sorgulama sayfasını açın. Daha sonra gelen ekeranda yıl ve ayı seçerek görüntülemek istediğiniz maaş bordrolarına ulaşabilirsiniz.

MALİYE BAKANLIĞI'NDAN E BORDRO UYARISI

Maliye Bakanlığının 02.07.2015 tarihli Genelgesi uyarınca Maaş Bordroları 01 Eylül 2015 tarihinden itibaren yalnızca e-devlet kapısından alınabilmektedir. (https://www.turkiye.gov.tr/) Söz konusu Genelge nedeniyle bu tarihten itibaren Mutemetliklerden maaş bordrosu verilememektedir.

Not: İş Bankasında interaktif hesabı bulunanlar e-devlet şifreleri olmadan da interaktif hesaplarına giriş yaptıktan sonra e-devlet linkine tıklayarak e-devlet kapısına geçiş yapabilirler.

BARKODLU BORDRO NASIL YAZDIRILIR?

PTT'den alacağınız e-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresindeki e-Bordro Sorgulama sayfasına giriş yapınız.
Giriş ekranından bordro almak istediğiniz ay ve yılı seçerek maaş bordronuzu görüntüleyiniz.
Bordronuzu görüntüledikten sonra, bordro ekranının sağ üstündeki [Bordro Görüntüle (Pdf)] tuşuna basınız
Yeni açılan ekrandaki [Barkodlu Belge Oluştur] tuşuna basınız.
Yeni açılan ekrandaki bilgilendirme metnini okuyup kabul ediniz.
Yeni açılan ekrandaki [Dosya İndir] butonuna basarak bordronuzu bilgisayarınıza indiriniz.
İndirdiğiniz barkodlu belgeyi yazdırınız.