TTK 2 bin işçi alımı başvuru başladı mı, ne zaman başlayacak? TTK 2 BİN İŞÇİ ALIMI 2023! TTK işçi alımı il il kontenjan ve şartlar...

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) 2 bin işçi alınacak. Bin 500 işçinin Zonguldak'tan, 400 işçinin Bartın'dan ve 100 işçinin Karabük'ün Yenice ilçesinden alınacağı açıklandı. İşte tüm detaylar...

Giriş Tarihi 15 Eylül 2023, 08:40 Güncelleme 15 Eylül 2023, 08:40
TTK 2 bin işçi alımı başvuru başladı mı, ne zaman başlayacak? TTK 2 BİN İŞÇİ ALIMI 2023! TTK işçi alımı il il kontenjan ve şartlar...

İÇİNDEKİLER

TTK işçi alımı hakkında araştırmalar hız kazandı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan Karadeniz Gazı'nın devreye alım töreninde TTK'ya 2 bin madenci alımı sürecinin Eylül ayında başlayacağı açıklamıştı. Bu noktada gözler son dakika duyurularda. Peki TTK 2 bin işçi alımı ne zaman başlayacak?

TTK 2 BİN İŞÇİ ALIMI 2023 NE ZAMAN?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Taşkömürü Kurumu'na 2 bin işçi alımıyla ilgili müjde açıkladı. GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil de alımla ilgili sürecin sonuna gelindiğini ifade etti.

Bin 500 işçinin Zonguldak'tan, 400 işçinin Bartın'dan ve 100 işçinin Karabük'ün Yenice ilçesinden alınacağını ifade eden Yeşil, Eylül ayı içerisinde başvuruların başlayacağını açıkladı.

Başvuru tarihi ve şartları belli olur olmaz gelişmelere haberimizde yer verilecektir.

Genel Başkan Hakan Yeşil, "Cumhurbaşkanımız bin işçiyi iki bin işçi açıkladığı günden itibaren kurum iş başı yapmaları için çalışmalarımız var. Biz siyasetçiler başkanlığımız bu arkadaşlarımızın iş başı yapmaları konusunda çakışmaları oldu. Hangi bölgeden kim girecek tartışmaları vardı. Tabi ki dün itibariyle sürecin sonuna gelindi. 1500 arkadaşımız Zonguldak'tan, 400 arkadaşımız Bartın'dan ve 100 arkadaşımız Karabük'ün Yenice İlçesinden olacak şekilde 2 bin arkadaşımız Türkiye Taşkömürü Kurumuna iş başı yapacaklar. Üretime katkı sağlayacaklar. Türk-İş Başkanımıza ve yetkililere teşekkür ediyoruz" dedi.

Başvuruların Eylül ayı içerisinde başlayacağını ifade eden Başkan Yeşil, "Mevzuatlarla ilgili çalışmalarımız var. Tamamen netleşmedi. Onun ilgili de çalışma var. Deneme süreleri ve çalışma süreleri ilgili çalışmalarımız var. aydan sonra devam edemeyen arkadaşlarımızın yerine yenisini çağıramıyoruz. Ufak tefek sıkıntılar kaldı. Eylül ayı içerisinde başvurular başlayacak. Tam tarih yok." ifadelerini kullandı.