Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 14.01.2021 16:28
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.01.2021 16:28
ABONE OL

Ferman Toprak kimdir, kaç yaşında? Ferman Toprak evli mi, şarkıları neler?

Ferman Toprak kimdir, kaç yaşında? Sorularının yanıtları çok fazla araştırılanlardan biri oldu. “Hayatı Tesbih Yapmışım” şarkısıyla dillere dolanan şarkıcı özel yaşamıyla da sık sık gündeme geliyor. Katıldığı programda izleyicilere şarkılarıyla keyifli anlar yaşatmasının yanı sıra eşine darp iddiaları ile bir süre gündemden düşmeyen Ferman Toprak evli mi, şarkıları neler? İşte merak edilenler…

Ferman Toprak kimdir, kaç yaşında?

Ferman Toprak gündemden düşmeyen isimler arasında yer alıyor. Eşi Ayşe Hilal Toprak darp edildiği için Beykoz Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği'ne şikayette bulunması, Ferman Toprak ise darp etmediğini ifade etmişti. Ferman Toprak kimdir, kaç yaşında? Ferman Toprak evli mi, şarkıları neler? Sorularının yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz.

FERMAN TOPRAK KİMDİR?

30 Ocak 1975 Adana doğumlu olan Ferman Toprak baba tarafından Adıyaman'ın Bezik, annesinden tarafından da Şanlıurfa'nın İzol aşiretindendir. Doktor olan babası Adana'ya tayin edilince, dört kardeş olan Ferman Toprak da bu şehirde dünyaya geldi. iilk ve orta eğitimini Adana'da tamamladıktan sonra, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesini kazandı. 1996 yılında eğitimini yarıda bırakarak kendi yaşam stili olan müziğini yapabilmek adına İstanbul'a yerleşti.

1996 yılında müziğe yönelmek için eğitimini yarıda bırakıp İstanbul'a gitti. 1997 yılında da "Böyle Giderse / Kurşunlara Geleyim" adlı ilk albümü yayımlandı.

İstanbul'da çeşitli mekanlarda sahne hayatına başlayan Ferman Toprak ilk önce Beşiktaş'taki Keyifli Meyhane'de sahneita'da sahne aldı. Bunu Club ve Nispet Bar izledi. Daha sonra Etiler'de kendi gece kulübünü açtı. Bunu Kuruçeşme'de açtığı yazlık mekan "İnadına" takip etti. Fakat sonunda sadece sahnede olmayı tercih etti ve mekanlarını kapadı. Halen sahne hayatını başarıyla sürdürmektedir.

2008 yılında 'Ferman Zamanı' isimli albümünü, 2011 yılında 'Saygılarımla' adlı albümünü çıkardı.

Albümleri :
1997 – Böyle Giderse / Kurşunlara Geleyim
2008 – Ferman Zamanı
2011 – Saygılarımla
2013 – Hayatı Tespih Yapmışım