Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 01.12.2020 16:55
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.12.2020 17:11
ABONE OL

canlı yayında bunca yıldır her şeyi gördü ama böylesini ilk kez gördü! Müge Anlı'nın bile kelimeleri kifayetsiz kaldı

Deneyimli araştırma-gazeteci yıllardır yer aldığı atv ekranlarındaki canlı yayın macerasında ilk kez bu kadar kifayetsiz kaldı... Son günlerde Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 2016 yılında kaybolan ve kendisinden 4 yıldır haber alınamayan 'un dosyası araştırılıyor. Dosyanın derinine inildikçe de ortaya yeni bilgiler çıkıyor, aile bireyleri de birbirlerini suçluyor. Herkes birbirini suçlarken baş şüphelilerden biri olan Kerem Durur'un o dönemki eşi Resime Dönmez hakkında herkesin ağzını açık bırakan bazı iddialar ortaya atıldı ve böylelikle de sır perdesi yavaş yavaş aralanmaya başladı. Söylenenler karşısında şaşkına dönen Müge Anlı, 'Bugüne kadar bu programda duyduğum en vahşi şey, inanamıyorum" ifadelerini kullandı. İddiaya göre, yıllar önce henüz 6 aylık bir bebek diri diri tandırda yakıldı.

Müge Anlı'nın bile kelimeleri kifayetsiz kaldı

Müge Anlı canlı yayında bunca yıldır her şeyi gördü ama böylesini ilk kez gördü! Müge Anlı'nın bile kelimeleri kifayetsiz kaldı... Antalya'da kaybolan ve 2016'dan bu yana haber alınamayan 74 yaşındaki Kerem Durur'a ne olduğu ATV'de yayınlanan Müge Anlı'da araştırılmaya başlandı. Durur'un nerede olduğu tespit edilmeye çalışılırken birliktelik yaşadığı Resime Dönmez hakkındaki detaylar dehşete düşürdü. Herkes birbirini suçlarken baş şüphelilerden biri olan Kerem Durur'un o dönemki eşi Resime Dönmez hakkında herkesin ağzını açık bırakan bazı iddialar ortaya atıldı ve böylelikle de sır perdesi yavaş yavaş aralanmaya başladı.

"TANDIRA ATMIŞLAR... EVE GELDİĞİMDE DUMANLAR ÇIKIYORDU"

Programda, 14 çocuk babası Kerem Durur ile ilgili iddialar ortaya atıldı ve Durur'un evliyken ilişki yaşadığı Resime Dönmez açıklamalarda bulundu.

'Doğurduğun çocuğu mezarlığa gömdüğün doğru mu değil mi?' sorusuna yanıt veren Resime Dönmez, "Hangi çocuğu mezara gömmüşüm? Hani nerede?" diye konuştu. Dönmez, "6 aylık bebek ölmüş, tandıra girmiş. Ben evde değildim. Geldiğimde baktığımda dumanlar çıkıyordu. Tandıra atmışlar." diye konuştu.

Müge Anlı'nın "6 aylık bebek tandıra nasıl gidecek?" sorusuna da yanıt veren Resime Dönmez, "Evde değildim. Beşik orada, tandır burada… Gidemez ki… 20 saat sonra geldim. Geldiğimde dumanlar çıkıyordu. Benim kayınbabamın kardeşi, yeğeni, gelini hepsi oradaydı." dedi.

6 aylık bebeği tandıra kimin attığını bilmediğini iddia eden Resime Dönmez, "Geldim, kadını saçından çektim. 'Çocuğumu tandıra sen attın.' dedim, o da 'Ben atmadım.' dedi şeklinde konuştu.

Konuya açıklık getiren Müge Anlı, "Resime'nin Kerem Bey'den önceki eşinin kızı telefon hattımızda. Şunu anlatıyor; biz evdeydik. Çocuk 6 aylıktı, beşikte duruyordu. Evin içinde de tandır vardı. Kayınbabamda beni eşeğe göndermişti. Eve geldiğimde tandır yanıyordu, benim bebeği de içinden çıkarmışlardı. Bebek tandırın içine düşmüş." ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili canlı yayına telefonla Resime Hanım'ın eski eşinin kızı da şu ifadeleri kullandı:

"O Resime denen kadından her şey beklenir. Onun sorumsuzluğu yüzünden bunlar oldu. Neden 2 çocuğunu bırakıp gitti? Resime Hanım yalan söylüyor. Benim babam madem akıl hastasıydı neden evlendi onunla? Neden çocuk yaptı? Bebeğin tandıra atılması Resime Hanım'ın sorumsuzluğudur." dedi.

Tandır cinayetiyle ilgili konuşan Halil Durur şunları söyledi:

"Ben öyle bir duyum aldım. Babama kaçmadan önce çocuğunu tandıra atıp yaktığını söyleyenler vardı. 40 yıl önce olan olay… Kocası sağken babama kaçtı bu kadın."

Öte yandan, programın bugün yayınlanan son bölümünde Resime Dönmez'in Van'ın Erciş ilçesinde bir çocuğunun da boğularak öldüğü ortaya çıktı.