Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 30.11.2020 17:21
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.11.2020 17:24
ABONE OL

'ya cinsel içerikli video şantajı ortalığı sallamıştı! Onur Büyüktopçu'dan şaşırtan karar

Oyuncu ve Gelinim Mutfakta programının sunucusu 'nun 'Cinsel içerikli video ve fotoğraflarla şantaj' davasında flaş bir gelişme yaşandı. Ünlü oyuncu ve sunucu Onur Büyüktopçu, Alaçatı'da arkadaşlarıyla bir villada konaklarken cep telefonunu bulamamış, kaybolduğunu düşünerek savcılığa başvurmamıştı. Ancak bir süre sonra Büyüktopçu'ya sosyal medya üzerinden cinsel içerikli videosu ve bazı fotoğraflarının olduğu bir şantaj mesajı gelmişti. Gelinim Mutfakta'nın sunucusu Onur Büyüktopçu'nun şantaj davası sürerken şikayetten vazgeçmesi şaşkınlık yarattı. İşte Onur Büyüktopçu'nun 'Cinsel içerikli video ve fotoğraflarla şantaj' davasının ayrıntıları...

Oyuncu ve sunucu Onur Büyüktopçu'dan flaş karar!

Ünlü oyuncu ve sunucu Onur Büyüktopçu, Alaçatı'da arkadaşlarıyla bir villada konaklarken cep telefonunu bulamamış, kaybolduğunu düşünerek savcılığa başvurmamıştı. Ancak bir süre sonra Büyüktopçu'ya sosyal medya üzerinden cinsel içerikli videosu ve bazı fotoğraflarının olduğu bir şantaj mesajı gelmişti.

İddiaya göre bir şahıs, Büyüktopçu'dan söz konusu video ve fotoğrafları internete sızdıracağını söylemiş, 50 bin lira talep etmiş, ünlü sunucu da panikleyerek parayı göndermişti. Ancak ünlü sunucu, kendisine mesaj atan hesabın arkadaşı tarafından kullanıldığını öğrenince savcılığa başvurmuştu.

Kullanıcı Davut G., Büyüktopçu'nun kendisine borcu olduğu için para gönderdiğini, şantajda bulunmadığını iddia etti. Davut G'nin telefonunda inceleme yapıldığında ise ünlü sunucuya yapılan şantaj mesajları ele geçirildi. Savcılık Davut G. hakkında dava açtı.

Bu arada yargılama sırasında Büyüktopçu, mahkemeye dilekçe sunarak şikayetten vazgeçtiğini beyan etti. Büyüktopçu'nun avukatı tarafından verilen dilekçede; müvekkilinin dava dosyasındaki şikayetinden vazgeçtiği, davaya katılma talebi olmadığı anlatıldı.

'ŞANTAJ OLAYIYLA İLGİM YOK'

Geçtiğimiz günlerde hakim karşısına çıkan Davut G., ifadesinde şunları söyledi: "Onur'un Cemal adındaki arkadaşı bana Onur'un telefonunun kaybolduğunu söyledi. İlgimin olmadığını, polise kayıp ilanı vermeleri gerektiğini söyledim.

Daha sonra İstanbul'a gittiğimde Onur'a parça parça 25 bin lira vermiştim. Aradan 6 ay geçince Seversin isimli hesaptan bana mesaj geldi. Mesajda Onur'a ait bazı özel videoların olduğunu gördüm ve mesajı Onur'a ilettim.

Onur da videoları Nur isimli kişiden almam için bana 60 bin lira teklif etti. Bu olaydan sonra Onur'un beni şikayet ettiğini öğrendim. Şantaj olayıyla ilgim yoktur."