Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 21.10.2020 16:41
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.10.2020 16:45
ABONE OL

e yakalandı! Altay kaç yaşında kimdir?

Instagram hesabı üzerinden e yakalandığını duyurdu. Türk pop müziği sanatçısı Altay, koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve tedavisinin evinde devam ettiğini belirtti. Hayatına dair bilgiler gündemde merak edilerek araştırılmaya başlanan Altay kimdir? İşte ünlü şarkıcının paylaşımı...

Şarkıcı Altay koronavirüse yakalandı!

Türk pop müziği sanatçısı Altay'ın koronavirüs testi pozitif çıktı. 50 yaşındaki şarkıcının tedavisinin evinde sürdüğünü açıkladı. Altay, geçtiğimiz günlerde meslektaşları Demet Akalın ve Alişan'ın sunduğu programa konuk olmuştu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan 50 yaşındaki sanatçı, "Dün öğlen saatlerinde hissettiğim rahatsızlık sebebiyle yapılan Covid-19 testimin sonucu gece geç saatlerde tarafıma 'pozitif' olarak bildirilmiştir. Değerli doktorlarımızın talimatları doğrultusunda kendi evimde izole olmuş durumdayım. Allah tüm hastalarımıza şifa versin" ifadelerini kullandı.

ŞARKICI ALTAY KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Altay, 1970 yılında doğdu. Sahne ismi olan Altay ile tanınmaktadır ancak tam ismi Mehmet Altay Biber'dir. İTÜ Gemi makineleri mühendisliğini kazandı ama gitmedi. Gittiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nü de yarım bıraktı. 1987-1988 yılında konservatuara girdi. 6 yıl konservatuar eğitimi aldı. İşi ve okulu bir arada yürütemediği için bu okulu da bıraktı. Müziğe olan eğilimi ise ağabeyine alınan saz ile başlamış. Gençlik dönemlerinde işportacılık yaptı. Askerliğini ise Kütahya 'da kısa dönem olarak yaptı. Nisan 2009'da ise "Sana Bayılıyorum" ve 20 Mayıs 2010'da ise "Şekil A" albümü çıktı.