Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 16.09.2020 18:27
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.09.2020 18:32
ABONE OL

? ?

Çarşamba günleri ATV ekranlarında milyonlarca seyirci tarafından heyecanla izlenen Kuruluş Osman'ın sezonu için geri sayım başladı. ATV'nin yeni sezon tanıtımında Burak Özçivit (Osman Bey), Ragıp Savaş (Dündar Bey), Özge Törer (Bala Hatun), Burak Çelik (Kongar-Göktuğ) ve Yiğit Uçan (Boran Alp) boy gösterdi. Dizinin sıkı takipçileri Eylül ayının ortalarında sorusuna yanıt aramaya başladı.

Kuruluş Osman 2. yeni sezon ne zaman başlıyor?

Yayınlandığı günden bu yana büyük bir ilgiyle takip edilen Kuruluş Osman dizisinin 2. sezonu için artık çok az kaldı. Dizilerin teker teker başlamasıyla birlikte seyirciler Kuruluş Osman 2. yeni sezon ne zaman başlayacak sorusuyla ilgili bir açıklama yapılıp yapılmadığını merak ediyor. Peki, 16 Eylül ATV yayın akışı Kuruluş Osman bu akşam var mı? İşte diziye dair detaylar...

KURULUŞ OSMAN 2. YENİ SEZON NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Kuruluş Osman 2. yeni sezon ne zaman başlıyor sorusu henüz yanıt bulmadı. Dizinin yeni sezonunun gelecek haftalarda başlaması bekleniyor. Ancak resmi tarih hakkında yayıncı kuruluş ATV'den açıklama geldiğinde haberimizin içerisinde yer alacaktır.

KURULUŞ OSMAN SEZON FİNALİ BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

"Allah'ım düşmanın şerrinden sana sığınırım!"

Obaya yapılan baskını bertaraf ettikten sonra hedefine Sofia ve Kulucahisar Kalesi'ni koyan Osman Bey, Kayı Obası Alpleri ile birlikte kaleyi ele geçirip Sofia'yı alt etmek üzere için plan kurup harekete geçiyor.

BAMSI BEY VE BORAN, OSMAN BEY'İ SON ANDA KURTARDI

Özel eğitimli şövalyelere karşı tek başına savaşan Osman Bey, aldığı yaralar nedeniyle halsiz düşerken Bamsı Bey ve Boran yetişerek şövalyeleri püskürttü. Savaşçılarının etkisiz hale getirilmesi ile yalnız kalan Sofia, Helen ve Bizans askerlerinin yetişmesiyle derin bir nefes aldı.

Göktuğ'un yağdırdığı oklarla zaman kazanan Osman Bey, Bamsı Bey ve Boran, vuruşarak çekilirken, Sofia ve askerleri peşlerine düştü. Osman Bey'in yarasının ağır olması nedeniyle obaya dönmeye karar veren grup, Sofia'nın askerlerinin amansız takibine rağmen izini kaybettirmeyi başardı.

OSMAN BEY'İN OYUNU SOFIA'YI ŞOKE ETTİ

Sofia, Osman Bey'e karşı son kozunu oynayarak Aya Nicola ve şövalyelerini kaleye davet etti.

Sofia'nın özel eğitimli savaşçılarını alt eden ancak yaralanan Osman Bey, Kulucahisar Kalesi'ni ele geçirmek için öldüğü haberinin uç bölgesinde yayılmasını sağladı. Osman Bey'in öldüğünü duyan Sofia, kalede büyük bir eğlence tertip ederken, Aya Nicola'nın şövalyelerinin gelişiyle coşku zirveye çıktı.

Ancak Bizanslıları bir sürpriz bekliyordu. Aya Nicola'nın gelişiyle gücüne güç kattığını düşünen Sofia, tekfurun kellesi önüne serilince neye uğradığını şaşırdı. Bu sırada şövalye kılığında kaleye sızmış Osman Bey ve Kayı Alpleri, üzerlerindeki şövalye kostümlerini atınca büyük şaşkınlığa sebep oldu. Sofia canını kurtarmak için savaşçılarından yardım isterken, Kayı Alpleri kaleyi Bizans askerlerinden temizlemek için harekete geçti.

Osman Bey'in planı başarıya ulaşacak mı? Osman Bey, Sofia'yı alt edebilecek mi? Kulucahisar Kalesi, Türklerin eline geçecek mi?