Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 07.08.2020 21:49
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 08.08.2020 00:16
ABONE OL

5. aday kim oldu? 7 Ağustos Masterchef 5. (finalist) yarışmacı! Bugün kim kazandı?

TV 8 ekranlarında büyük bir heyecanla izlenen yarışmasında heyecan tüm hızıyla devam ediyor. MasterChef 2020’de bugüne kadar kadroya seçilen yarışmacılar arasında Serhat, Duygu, Özgül ve Emir yer aldı. Bu kapsamda bugün ana kadroya seçilen yarışmacıyı merak eden izleyiciler "Masterchef 5. aday kim oldu?" sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, 7 Ağustos Masterchef 5. yarışmacı (finalist) kim oldu? İşte merak edilenler...

Masterchef 5. aday kim oldu?

MasterChef 2020 yarışmasında heyecan tüm hızıyla devam ederken izleyiciler ana kadroya kalan yarışmacıları öğrenmek istiyor. Heyecan dolu gelişmelerin yaşandığı yarışmada Serhat, Duygu, Özgül ve Emir seçilen arasında bulunuyor. Peki, Masterchef 5. aday kim oldu? 7 Ağustos Masterchef 5. yarışmacı (finalist) kim oldu? İşte programa dair detaylar

MASTERCHEF 5. ADAY KİM OLDU?

7 Ağustos tarihinde Masterchef 5. yarışmacı kim oldu sorusunun yanıtı belli oldu. Mehmet Şef kazanan ismin Ayyüce olduğunu açıkladı.

YARIŞMA HAKKINDA

Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna şefliği ve sunuculuğu ile yayınlanan Masterchef Türkiye yarışmasında Türkiye'nin en iyi şefi olmak için yarışan yarışmacılar Türkiye'de ve Dünya'da adını duyurmuş olan şeflerden de dersler alıyorlar. Bu yüzden bu yarışma yarışmacılar büyük şans.

MEHMET YALÇINKAYA

Mehmet Yalçınkaya Türkiye'nin önde gelen executive cheflerinden biridir. 1974 yılında Bolu'da doğan Mehmet Yalçınkaya şuanda 44 yaşındadırç Türkiye'nin şef derecelendirmesinde en üst sırasında bulunur. 12 yaşında şeflik eğitimine başlamıştır aslen Bolu'ludur. Amcasından ilk eğitimini almıştır.

Sonrasında mutfak eğitimlerini tamamlayan Mehmet Yalçınkaya ülke sınırlarında bir çok ünlü restoranta çalıştı sonrasında Fransa Almanya ve Katar'da da Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. İstanbul Kalamış Marina Hotel Executive Chef olarak görev yapmaktadır. 2012 de düzenlenen Dünya Aşçılar Olimpiyatları Gümüş Madalya kazandı.

SOMER SİVRİOĞLU

25 Mayıs 1971 de Türkiye de doğan Somer Sivrioğlu 47 yaşındadır. Somer Sivrioğlu 25 yaşında eğitim almak için Avusturalya'ya gitmiş ve oradan ünlü bir şef olarak ülkeye dönmüştür.

Sidney'de ünlü bir Türk restoranı olan Efendy'i açmıştır. Efendy, kısa sürede Sydney'in en iyi restoranları arasına girmiştir. Avusturalya'da ve Türkiye de ünlü bir şef olmayı başarmıştır. Avusturalya'da bir çok programa katılmıştır. Somer Sivrioğlu Türkiye'de MasterChef programında jüri olarak yer alacaktır.

DANİLO ZANNA

İtalyan Şef Danilo Zanna Elin Oğlu isimli program ile dikkat çekti. 15 Nisan 1982 İtalya doğumlu olan şef Tuğçe Demirbilek ile sevgili olduktan sonra Türkiye'ye geliyor ve restoran daha sonra İtalyan İşi isminde bir program da sunmuştur.

Bir erkek çocuk sahibi olan Danilo Zanna son olarak Görümce isimi sinema filminde de yer almıştır. Yemek yaparken aksanlı Türkçesi ile yaptığı esprileriyle Türkiye'yi güldürmüş bir isimdir.