Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 14.07.2020 09:28
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.07.2020 11:12
ABONE OL

Survivor finalindeki yer nerede? ? Galataport İstanbul'un neresinde?

nerede? ? Survivor 2020 finaliyle birlikte televizyon izleyicilerinin merak ettiği konuların başında geliyor. İstanbul'da bulunan Galataport'a nasıl gidildiği arama motorlarında sorgulanıyor. Karaköy'de yaklaşık 200 yıldır erişime kapalı olan Karaköy sahil şeridinde inşa edilen Galataport, dünya standartlarına bir yer olarak planlandı ve her yıl milyonlarca ziyaretçiyi çekmesi bekleniyor. Acun Ilıcalı dün akşam yaptığı açıklamada Galataport'taki çekimlere izleyici alınamayacağını belirtti.

Galataport nerede? Survivor finalinin çekildiği Galataport hangi ilçede? İstanbul'un neresinde?

Galataport hangi ilçede? Galataport nerede? 2020 Survivor yarı final ve final heyecanı yaşanırken, Survivor finalinin çekildiği yer Galataport nerede sorusuna yarışmanın izleyicileri yanıt aranıyor. İstanbul'un yeni cazibe merkezlerinden birisi olacak ve milyonlarca turisti ağırlayacak Galataport'ta düzenlenen Survivor finalinde büyük heyecan yaşanıyor. Yarı final gecesini izleyenler Galataport hangi ilçede sorusunun yanıtını merak ediyor. Galataport projesi kapsamında yeni bir kruvaziyer terminali, bekleme alanları, biletleme kontuarları, devlet otoriteleri için kullanım alanları, duty free dükkanları, teknik alanlar, otel, restoran ve diğer ticari işletmeler inşa edilmişti.

SURVİVOR GALATAPORT SEYİRCİ GİRİŞİ VAR MI?

Acun Ilıcalı dün akşam yaptığı açıklamada Galataport'taki çekimlere izleyici alınamayacağını belirtti.

GALATAPORT NEREDE?

Galataport Karaköy'de yer alıyor. Salı Pazarı Kurvaziyer Limanı Projesi Karaköy Rıhtımı ile Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü'ne ait bina arasındaki sahil şeridinde yer alan bir liman ve kentsel dönüşüm projesi. Proje kapsamında yeni bir kruvaziyer terminali, bekleme alanları, biletleme kontuarları, devlet otoriteleri için kullanım alanları, duty free dükkanları, teknik alanlar, otel, restoran ve diğer ticari işletmeler inşa edilmesi hedeflenmektedir.

PROJEDE NELER OLACAK?

Projenin asıl amacının kruvaziyer terminali ve ona hizmet eden bekleme alanları, biletleme kontuarlarının oluşturulmasıdır. Bunun yanı sıra devlet otoriteleri için kullanım alanları, duty free dükkanları, teknik alanlar, otel, restoran, kapalı otopark gibi ticari işletmeler halkın kullanımına sunulacaktır.

Projenin sahasında barındırdığı İstanbul Modern ve Mimar Sinan Üniversitesi Resim Heykel Müzesi ile projenin İstanbul'un yeni kültür-sanat merkezi olması hedefleri arasındadır. Dünyanın en büyük cruise gemilerine ev sahipliği etmesi hedeflenen projede yolcuların pasaport kontrol ve gümrük işlemleri de yapılabilecek.

Galataport Doğuş Grubu ve Bilgili Holding'in ortak projesidir.

GALATAPORT'A NASIL GİDİLİR?

Proje Karaköy Rıhtımı ile Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü'ne ait bina arasındaki sahil şeridinde yer almaktadır. Terminal alanı için üç ayrı araç girişi inşa edilecek. Doğudaki ve batıdaki kapılar ana giriş-çıkış hizmetleri verirken, kuzeydekinin vale amaçlı kullanılması hedefleniyor.

KONUM VE ULAŞIM

Proje Karaköy Rıhtımı ile Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü'ne ait bina arasındaki sahil şeridinde yer almaktadır.

Galaport projesi...

GALATAPORT PROJESİ'NDE SONA YAKLAŞILDI

Dünyanın en büyük sahil şeridi projelerinden birisi olan Galataport Projesi'nde sona yaklaşıldı. Turizmden kültür sanata, gastronomiden alışverişe kadar hayatın her alanına dokunacak olan Galataport Projesi'nde çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Covid-19 virüs salgını nedeniyle inşaat çalışmaları bir süreliğine yavaşlayan projede, normalleşme süreciyle birlikte çalışmalar yeniden hızlandı.

Karaköy sahil şeridine 200 yıl sonra erişim imkanı verecek projenin bir yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.