Bugünkü
Takvim

Lacivert'in Temmuz sayısı çıktı!

Lacivert Dergi'nin 3. sayısı bayilerde yerini aldı. Bu sayının konusu ise 'Tatil'

  • Kültür-Sanat
  • 11.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.10.2014 15:18
ABONE OL
Lacivert Dergi, 3. sayısı ile raflarda yerini aldı. Lacivert'in Temmuz sayısında yine bir dosya konusu etrafında konuya farklı açılardan bakma imkânı sunan makaleler, röportajlar yer alıyor. Bu ayın dosya konusu olan 'Tatil', Nihal Bengisu Karaca ve Tanıl Bora röportajlarıyla derinlemesine işleniyor.

Dosya konusunun çıkış noktasını, dindar kadınlara sunulan tatil seçeneklerinin azlığı ve 'helal tatil' modası oluşturuyor. Son yıllarda gündemimize giren 'Ramazan tatili' olgusu da dosyada işlenen konulardan. Tatilin kökenine, içeriğine ve anlamına yönelik makaleler ve her sayıda olduğu gibi dosyada adı geçen kişileri ve kavramları açıklayan 'dosya sözlük' de Lacivert okurlarına sunuluyor.

Nuri Bilge Ceylan'ın Kış Uykusu filmi, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığı, Mısır'daki seçimlerin arka planı, Suriye'deki savaşın en büyük mağduru olan mülteci kadınlar, İranlı yazar Azer Nefisi'nin 'Tahran'da Lolita okumak' kitabı, Ramazan umresi, bu ay Lacivert'te işlenen konulardan bazıları. Lacivert'te bu ay portre sayfasında ise Ayşe Şasa yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda vefat eden Şasa'yı Meryem İlayda Atlas yazdı.

Lacivert'te ayrıca, dünyadan ilginç portreler ve haberler, devam eden hikâye serisi, aylık kültür-sanat ajandası ve sergi yazıları, iyi şeyler yapmak için seçenekler sunan 'iyi şeyler ajandası', Twitter ve kitap tanıtım sayfaları yer alıyor.

Mustafa YÜCE

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.