Bugünkü
Takvim

10 bin kişi 'a elveda dedi!

ALBÜMLERİ dünya çapında 70 milyondan fazla satan ve yaklaşık 40 yıllık mazisiyle dünyanın en ünlü topluluklarından olan , dün akşam Maçka Küçükçiftlik Park'ta sahne aldı.

  • Kültür-Sanat
  • 03.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.10.2010 13:51
ABONE OL
10 bin kişi Scorpions'a elveda dedi!

Efsane topluluk, Sting in the Tailin albümlerinin ardından çıktıkları 'Mammoth Turnesi'yle aslında tüm hayranlarıyla son kez buluşuyor. Türkiyeli severler de topluluğun beş kıtayı kapsayan ve sonrasında müzikal kariyerlerine son verecekleri turnenin bir parçası olmanın keyfini yaşadı. Onları son kez canlı izlemek isteyen 10 bini aşkın dinleyici, dün akşam erken saatlerden itibaren Küçükçiftlik Park'ın önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Alman topluluk, konser boyunca seslendirdikleri klasik hitleriyle hayranlarını mest etti. Vokalist Klaus Meine ve solo gitarda Rudof Schenker yine topluluğun lokomotifleri oldu. Scorpions, 40 yıllık müzik mazisinde her yaştan ve kesimden 'ortalama dinleyici'ye hitap ettiklerini bir kez daha ispatladı. 18 yaş altı dinleyici sayısı, son dönemlerde Türkiye'yi ziyaret eden dünya çapındaki müzisyenlerin konserleriyle kıyaslandığında açık ara öndeydi. Jübile konserinde iki saat sahnede kalan Scorpions, bir dönemin sona erdiğini ve müzikteki bütün değişimlere rağmen 'steril ve hisli' şarkıların her dönem iş yapacağını da ispatlamış oldu.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.