Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Kültür-Sanat
  • 29.09.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.10.2010 11:40
ABONE OL

Oynadığı filmi izlememiş

2008 yılında çekilen ve 1 Ekim'de vizyona girmesi beklenen '' () filmiyle ilgili ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı.

Oynadığı filmi izlememiş
Filmin başrolünde kamera önüne geçen, Yaprak Dökümü'nün Ferhunde'si 'ın, rol aldığı filmi izlemediği öğrenildi.

""nin yönetmeni Özlem Akovalıgil, filmin tamamlanmasından bu yana geçen sürede Deniz Çakır'ın izlememiş olmasına bir anlam veremediğini belirtti. Akovalıgil şunları söyledi: "Ben filmimde vizyona girmeden önce magazine haber olabilecek şeylerin yapılmasına izin vermedim. Eli yüzü düzgün programlara konuk olmayı istedim ve bazı programlara da katıldık. Fakat Sayın Çakır, bunların hiçbirine iştirak etmedi. Deniz Çakır gala gecesinde bile aramızda bulunmadı. PR çalışmaların bir tanesine bile katılmadı. Kendisi filmin üzerinden çok zaman geçtiğini söyledi. Oysa ki insanlar yaptığı işin arkasında durmalı. Zaten bu sanatçının etik bir davranışıdır. Deniz Çakır sonuçta bu filme meşhur olduğu için seçilmedi. Oynadığı filmi izlemedi. Diğer oyuncularım, ilk kurgudan itibaren filmin her aşamasını takip etti ve İstanbul Film Festivali'nde ön gösterimde Çakır hariç, bütün oyuncularım izledi."

Yönetmen Özlem Akovalıgil, Deniz Çakır ile aralarında herhangi bir kavga yaşamadıklarını ve diğer oyuncuların da Çakır'ın filmi hala izlememiş olmasına şaşırdıklarını belirtti. Akovalıgil, kimi yönetmenlerin filmlerini oyuncularına galada gösterdiğini söylerken, kendisinin oyuncularına filmin kaba kurgusunda bile gösterim yaptığını söyledi.

'da, Bosna'dan İstanbul'a göç etmek zorunda kalan, Semahat'in yıllar sonra ata topraklarına yaptığı seyahat anlatılıyor. Bosna'da yaşanan savaşa farklı bir pencereden bakan filmde Deniz Çakır, Atilla Öner, Mesut Akutsa, Kemal Okur, Semahat Goruşanin oynuyor. Bir anlamda belgesel niteliği de taşıyan "Kako si?" 1 Ekim'de vizyonda seyirciyle buluşacak.